Domácí

Místo VIP vstupenek klasické lístky. ČOI varuje před praktikami internetové burzy

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před praktikami internetové burzy Viagogo. Pořádně naštvaní byli například manželé, kteří si přes tuhle burzu koupili lístky na koncert Marka Ztraceného. Místo dvou slibovaných VIP vstupenek za více než 30 tisíc jim přišly běžné lístky v hodnotě několika stovek. A s reklamací navíc neuspěli.

Vstupenka na koncert Marka Ztraceného je pro řadu fanynek splněným snem. Filip Linhart chtěl manželce udělat radost a neváhal za to pořádně zaplatit. "Pro mě bylo směrodatné, abychom si to užili a setkali se s Markem Ztraceným," vysvětlila Anita Linhartová.

VIP lístky slibovaly leccos, cena 17 tisíc za kus tomu napovídala. Jenže realita byla jiná. Přišly vstupenky v hodnotě po 500 korunách. "Jsme byli rádi, že nás pustili dovnitř," doplnili manželé.

Související obsah

Někteří další lidé, kteří využili služeb internetové burzy Viagogo, ani takové štěstí neměli. Problémy byly při pražském koncertě Rolling Stones i při mistrovství světa v hokeji na Slovensku. Česká obchodní inspekce před ní opakovaně varuje.

"Uložili jsme dvě pokuty 60 tisíc korun, nejnovější dokonce 400 tisíc korun za nekalé obchodní praktiky," sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Po dotazu TV Nova se případem Linhartových začalo Viagogo zabývat. "Zákaznický servis Viagogo prošetřuje tuto objednávku jako prioritu v souladu s naším procesem sporu a bude v kontaktu s kupujícím i prodávajícím za účelem vyřešení problému," napsala burza.

Doporučení, jak se vyhnout podobným problémům, existuje v podstatě jediné. Nakupovat vstupenky jen přes oficiální distributory.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz