Počasí

Prodloužený víkend Čechy vybízí k výletům. Jaké bude počasí? PŘEDPOVĚĎ

Prodloužený víkend Čechy vybízí k výletům. Jaké bude počasí? PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: Mediafax

Teploty v následujícím týdnu se přes den budou pohybovat okolo 20 °C, oproti tomu třeba během páteční noci klesnou i na 2 °C. Meteorologové upozorňují, že vyskytnout se mohou zejména nad ránem také mlhy a přízemní mrazíky. Místy očekávají také déšť.

V týdnu bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přes den poměrně teplo, místy se ale mohou vyskytovat přeháňky a ojediněle i bouřky. Pondělí i sváteční úterý 28. 9. mají patřit z následujících sedmi dnů mezi ty nejteplejší.

Pondělí

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku očekávají meteorologové zpočátku polojasno. Ráno se mohou ojediněle vyskytovat i mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty mezi 18 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. Vítr bude slabý proměnlivý do 4 m/s.

Úterý

V úterý bude oblačno až polojasno, ráno se ojediněle vyskytnou i mlhy. Místy očekávají meteorologové přeháňky, objevovat se místy mohou i bouřky. Večer začne přibývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty mezi 18 až 22 °C. Vítr bude mírný severozápadní až severní 2 až 6 m/s.

Související obsah

Středa

Ve středu očekávají meteorologové oblačno až zataženo, na východě zpočátku i polojasno. Ojediněle se od západu bude občas objevovat déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na Moravě a ve Slezsku může pršet i odpoledne a večer. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 14 až 10 °C, na východě kolem 8 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 17 až 21 °C, na západě kolem 15 °C. Vítr bude slabý proměnlivý, během dne mírný západní 2 až 6 m/s.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, zpočátku na východě až zataženo a déšť. Ráno ojediněle pozor na mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C, na západě kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 14 až 18 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s odpoledne zeslábne.

Pátek

V pátek předpovídají meteorologové jasno až polojasno, během dne i oblačno. Ráno se mohou ojediněle vyskytovat mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C, místy se mohou objevovat přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 16 až 20 °C. Vítr bude slabý, přes den mírný jižní 2 až 6 m/s.

Víkend

O víkendu má být polojasno až oblačno, zejména na západě místy zataženo. Na konci týdne se mohou místy objevit přeháňky. Ráno ojediněle pozor na mlhy. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 12 až 7 °C, zpočátku místy kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 17 až 22 °C, později na západě kolem 15 °C.

Předpověď počasí na pondělí 27. září:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz