Zahraničí

Kalifornie řeší masivní únik ropy. Znečistila pláže a zabíjí zvířata

Kalifornie řeší masivní únik ropy. Znečistila pláže a zabíjí zvířata
Zdroj: Profimedia

Jižní Kalifornie se vypořádává s jednou z největších olejových skvrn za poslední dobu. Nejméně 572 807 litrů se vylilo do vody v regionu Orange County, uvedlo v prohlášení město Huntington Beach. Kapalina už se vyplavila na pláže spolu s mrtvými rybami a ptáky.

Podle agentury AFP se kapalina vyplavila na pláže u města Huntington Beach v podobně lepkavých černých kuliček spolu s mrtvými ptáky a rybami. Americká pobřežní stráž se teď snaží, aby se nerozšířila do mokřadů a do ekologické rezervace Bolsa Chica. Ropná skvrna má podle ní velikost přibližně 33,6 kilometrů čtverečních. 

Celou oblastí prostoupil zápach ropy. "Z výparů vzduchu je chuť ropy cítit i v ústech," popsala supervizorka regionu Orange County Katrina Foleyová. "Dopad na životní prostředí je nevratný," pokračovala. Lidé mají zakázáno na znečištěnou pláž chodit a úředníci kvůli nehodě zrušili i každoroční leteckou přehlídku Pacific Airshow.

Související obsah

Ropnou skvrnu podle Foleyové zavinilo rozbité potrubí, které je připojené k ropné plošině známé jako Elly. Město Huntington Beach v neděli uvedlo, že místo úniku ropy se povedlo předběžně opravit, ale únik nebyl zcela zastaven. V plánu jsou další opravy. Okolnosti úniku se vyšetřují. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz