Počasí

Mrazivé teploty a sněhové přeháňky. Jaké nás čeká počasí? PŘEDPOVĚĎ

Mrazivé teploty a sněhové přeháňky. Jaké nás čeká počasí? PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: TN.cz

Počasí v Česku bude v následujících dnech ovlivňovat studený vzduch od severozápadu. Teploty tak v noci klesnou pod bod mrazu. Těšit se můžeme navíc na sněhové přeháňky, a to zejména ve vyšších oblastech.

Od začátku týdne bude do Česka proudit studený vzduch od severozápadu, který srazí teploty na listopadové hodnoty. Už během noci na úterý se tak na vrcholcích hor objeví sněhové vločky. Česko tak čeká velká oblačnost s přeháňkami a chumelením, které nás budou provázet po většinu pracovního týdne.

"Letošní sněžení na horách má ale zpoždění. Podle statistik se první sněhové vločky na horách vyskytují už na přelomu září a října, vloni to bylo 26. září," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Pondělí

V pondělí bude oblačno až zataženo, ojediněle, během dne od severozápadu na většině území přeháňky. Ve vyšších polohách se mohou objevit srážky smíšené nebo sněhové. Večer můžeme od severozápadu očekávat ustávání srážek a částečné zmenšování oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 °C, na severovýchodě místy až 0 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Foukat bude mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Úterý

V úterý bude oblačno až zataženo, ojediněle, během dne od severozápadu na většině území přeháňky. V polohách nad 1000 m, postupně nad 800 m srážky můžeme očekávat smíšené nebo sněhové srážky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 °C, na severovýchodě mohou místy klesnout až nule. Nejvyšší denní teploty pak budou mezi 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C.  Po celý den bude foukat mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Středa

Ve středu čeká Česko opět oblačno až zataženo a na většině území přeháňky, nad 800 m smíšené nebo sněhové. Večer ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty budou mezi 5 až 1 °C, ojediněle se objeví i přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 7 až 11 °C.  Foukat bude mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s, k večeru bude slábnout.

Související obsah

Čtvrtek

Ve čtvrtek meteorologové očekávají většinou oblačno a místy přeháňky, zpočátku nad 900 m smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty pak mezi 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý, během dne mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Pátek

V pátek bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty budou klesat na 4 až 0 °C. Odpolední teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

Víkend

O víkendu bude převládat polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky, na vrcholcích hor sněhové. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Po ránu budou teploty klesat na 2 až -3 °C a v odpoledních maximech nejčastěji vystoupí na 10 až 14 °C. 

Předpověď počasí na pondělí 11. října:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz