Zahraničí

Útok nožem na britského politika. Šlo o teroristický čin, tvrdí policie

Útok nožem na britského politika. Šlo o teroristický čin, tvrdí policie
Zdroj: Profimedie/ AFP FOTO / RICHARD TOWNSHEND / britský parlament

Policisté označili páteční útok na poslance britského parlamentu Davida Amesse za teroristický čin. Útočník měl politika pobodat v kostele, ten v nemocnici zemřel.

Incident se odehrál v pátek v kostele Leigh-on-Sena na východě Londýna, kde měl poslanec David Amess schůzku se svými voliči. V danou dobu tam vběhl také útočník, který politika několikrát bodl.

Přestože si vyšetřovatelé zpočátku nemysleli, že jde o teroristický útok, nakonec jej potvrdili. Podle metropolitní policie existuje "potenciální spojení s islamistickými extremisty". Informaci přinesla britská BBC.

Související obsah

Poslance po útoku záchranáři převezli do nemocnice, tam však nakonec po několika hodinách zemřel. Policisté na místě zadrželi 25letého Brita, který je nyní podezřelý z vraždy. Vyšetřování celé události však stále pokračuje.

Amess měl v úterý na svém twitteru informovat, že bude v pátek přítomný v kostele na pravidelném setkání s jeho voliči.

David Amesse byl poslancem od roku 1983 a od roku 1997 zastupoval okrsek Southend West v britském parlamentu. 69letý politik byl také jedním z těch, kteří dlouhodobě podporovali brexit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz