Zahraničí

Jako v komunistickém Československu. Trump kvůli větě o regálech čelí kritice

Nejstarší syn amerického exprezidenta Donalda Trumpa přirovnal současný nedostatek zboží v amerických obchodech k 80. létům v komunistickém Československu. Tehdy tam jezdil jako kluk na prázdniny k dědečkovi. Spojené státy podobně jako další země zažívají výpadky dodávek zboží v souvislosti s koronavirovou krizí. Trump junior z toho ale viní prezidenta Bidena.

Prázdné regály jako v komunistickém Československu. Tuhle vzpomínku vyvolala u syna amerického exprezidenta Trumpa současná situace v USA. "Začínáme teď v Americe vídat ony prázdné regály, které jsem v 80. letech zažil v tehdejším komunistickém Československu," pronesl.

Třiačtyřicetiletý Donald Trump junior prý trávil v komunistickém Československu letní prázdniny. Jeho matka a bývalá manželka 45. prezidenta USA Ivana Trumpová, původem ze Zlína, ho posílala k dědečkovi a babičce. Pamatuje si prý na hodinové fronty na chleba.

"Moji prarodiče okusili svobodu a požehnání, kterých se nám dostalo tady v USA, a snažili se, abych to viděl a pochopil," uvedl.

Související obsah

​Na Trumpa juniora se ale na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Podle mnohých je přirovnání současné situace v USA ke komunistické éře naprosto nevhodné.

Obchody ve Spojených státech zažívají nedostatek zboží. V některých chybí i běžné zboží jako toaletní papír, chleba nebo léky. Důvodem jsou výpadky v globálních dodávkách v souvislosti s koronavirovou krizí. V USA je také nedostatek řidičů nákladních vozů. "Musíte objednat velké množství zásob dopředu a doufat, že alespoň něco z toho dorazí," popsala jedna z majitelek obchodu Lisa Mchenrvová.

Podle odpůrců současného prezidenta Joe Bidena je ale na vině právě jeho administrativa. "Můj tým se i nadále zaměří na posílení našeho dodavatelského řetězce. Bude-li potřeba, zařídím všechna vhodná opatření," reagoval prezident.

Americká vláda má podle prezidenta Bidena vše pod kontrolou. Bílý dům ale varoval, že výpadky v dodávkách zboží mohou pokračovat až do Vánoc.

Tereza Masopustová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz