Domácí

Práce z domova má budoucnost, lidé jsou produktivnější, ukázal průzkum

Práce z domova má budoucnost, lidé jsou produktivnější, ukázal průzkum
Zdroj: TN LIVE

Většina lidí hodnotí práci z domova pozitivně. Ukázal to průzkum ministerstva práce a sociálních věcí, který zjišťoval, do jaké míry zaměstnanci home-office využívají a co považují za jeho hlavní výhody.

Průzkumu se zúčastnilo téměř šest tisíc respondentů, většina z nich pracuje ve státní správě, samosprávě a neziskových organizacích. Výsledky ukázaly, že lidé využívají práci z domova výrazně více než před pandemií, nejvíce přitom státní úředníci. 

"Přes 80 procent vedoucích zaměstnanců ve státní správě potvrdilo, že pracuje více z domova stále častěji. V obcích a neziskových organizacích totéž uvedlo přes 60 procent dotázaných," uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí. 

Související obsah

Více než 90 procent zaměstnavatelů jsou s fungováním home-office spokojeni. Většina lidí má pocit, že si dokáže práci doma zorganizovat lépe a domácí prostředí jim pomáhá se více soustředit. 

"Největšími přínosy práce z domova z pohledu zaměstnanců jsou úspora času na dojíždění, možnost pracovat při drobné zdravotní indispozici, flexibilní režim a možnost zajistit péči o členy rodiny," upřesnilo ministerstvo.  

Související obsah

Zaměstnanci si ale na druhou stranu stěžovali, že ztrácí kontakty s kolegy, často jim vadila také nespolehlivost techniky a řadě z nich nevyhovovalo prolínání pracovního a soukromého času. 

Více než 85 procent respondentů si přeje mít možnost pracovat z domova. Díky tomu většina zaměstnavatelů předpokládá, že se i do budoucna home-office udrží a budou ho moci dál rozšiřovat. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz