Domácí

Vedení STAN a ODS schválila koaliční smlouvu. Oznámili, která budou mít ministerstva

Vedení STAN a ODS schválila koaliční smlouvu. Oznámili, která budou mít ministerstva
Zdroj: TV Nova

Celostátní výbor hnutí Starostů a nezávislých (STAN) ve čtvrtek podpořil velkou většinou koaliční smlouvu. Na té se v úterý shodly koalice SPOLU a PirSTAN. Koaliční smlouvu schválila také výkonná rada ODS.

"Celostátní výbor hnutí STAN schválil navrženou koaliční smlouvu, kterou bychom chtěli podepsat s partnery v pondělí dopoledne," informoval předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Podle Rakušana je smlouva vyvážená a umožňuje koalicím uskutečňovat program, se kterým vstoupily do volebního klání. "Mám velkou radost, že Starostové jasnou většinou podporují vstup do nové vznikající demokratické vlády," doplnil Rakušan.

Výbor zároveň odsouhlasil znění vládního programu. "Ten je velmi ambiciózní. Umožňuje Česku jít do budoucnosti. Jde o moderní program, který počítá se změnami průmyslu i s obdobím změn světa. Je to program prosperity a vzdělané společnosti," myslí si Rakušan. Další informace naleznete v tomto článku na TN.cz.

Hnutí v nové vládě obsadí pozice čtyř ministrů. Jedná se o post ministra vnitra, ministra školství, ministra průmyslu a obchodu a ministra pro evropské záležitosti.

Související obsah

Pirátům, kteří jsou se Starosty v koalici, poté připadnou křesla ministra pro místní rozvoj, ministra zahraničí a ministra pro legislativu.

Koaliční smlouvu ve čtvrtek schválila také výkonná rada ODS jednoznačnou většinou. Oznámil do předseda strany Petr Fiala. "Máme dohodu na struktuře vlády a víme, které pozice obsadíme," uvedl Fiala. ODS kromě premiéra získá posty ministra financí, obrany, dopravy, kultury a spravedlnosti.

Ministerská křesla jsou rozdělená. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz