Zahraničí

Situace s covidem v Evropě se zhoršuje! Do února zemře až půl milionu lidí, varuje WHO

Situace s covidem v Evropě se zhoršuje! Do února zemře až půl milionu lidí, varuje WHO
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Počty nově nakažených koronavirem v Evropě rychle rostou. Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že do února příštího roku by mohlo zemřít dalších půl milionu nemocných.

Světová zdravotnická organizace bije na poplach. Laboratoře totiž odhalují velké množství nových případů nákazy koronavirem. Podle odborníků je Evropa znovu v epicentru pandemie stejně, jako byla před rokem, uvedla agentura AFP.

"Současná rychlost šíření nákazy v 53 zemích Evropy vyvolává vážnou obavu. Spolehlivé prognózy očekávají do února dalších půl milionu úmrtí na covid-19," uvedl ředitel WHO pro Evropu Hans Kluge.

Související obsah

Podle Klugeho za prudký nárůst počtu nových případů může nedostatečná proočkovanost proti viru a uvolňování protipandemických opatření. "Každá země v Evropě i Střední Asii tak čelí vážné hrozbě nové vlny epidemie, nebo už s ní dokonce bojuje," dodal.

Vážná je situace také v České republice. Ve středu přibylo v zemi 9 460 nových případů nákazy koronavirem. Bylo to jen o 450 méně než v úterý, kdy laboratoře odhalily 9 913 případů. V nemocnicích leží 2 300 nakažených, což je nejvíce od 5. května. 303 nemocných je navíc ve vážném stavu.

Ministerstvo zdravotnictví proto ve čtvrtek zpřísnilo některá opatření. Změny se týkají například hromadných akcí, kde by měl nově antigenní test stačit už jen do 1000 účastníků, nad tisíc lidí poté bude nutné se prokázat PCR testem. Více informací naleznete v tomto článku na TN.cz.

Koronavirus je v Česku na vzestupu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz