Koronavirus

Protiepidemická opatření mění chování lidí, kultura přichází o diváky

Divadla, kina a další kulturní akce teď opět přicházejí o diváky. Lidí chodí méně a zatímco ještě před dvěma lety kupovali vstupenky na kulturní akce i s půlročním předstihem, teď vyčkávají na případné změny v koronavirových opařeních a rozhodují se až na poslední chvíli.

Organizátoři kulturních akcí se kvůli epidemii zase ocitli v nejistotě. Lidí v divadlech a kinech ubývá a ti, kteří si lístek koupí, to udělají až těsně před akcí.

"Ubylo diváků. Různá divadla se s tím potýkají různě, ale změnilo se úplně chování diváků, že si nekupují vstupenky dopředu, ale chodí na poslední chvíli. Tím pádem se to nenaplní tak, jak se to normálně naplnilo. Divadla nemají jistotu, jako kolik lidí ten večer bude," řekl režisér a herec Ondřej Sokol.

Související obsah

​"My jsme byli zvyklí, že lidé nakupovali půl roku předem a některá představení byla opravdu už v té době vyprodaná. Dneska pozorujeme, že ten vrchol toho prodeje je řekněme deset, čtrnáct dnů před uskutečněním toho představení," vysvětlil ředitel Národní divadla Jan Burian.

"Lidé velice váhají a vyčkávají do poslední chvíle tak, aby si na tu kulturní akci ty vstupenky koupili až když ví, která jsou konkrétní opatření," popsal situaci programový ředitel DEPO 2015 Jan Štěpán.

Velké množství akcí se kvůli opatřením už několikrát posunulo na jiný termín. Někteří mají ve vstupenkách i několik tisíc, a na další případné posunutí termínu už čekat nechtějí.

Související obsah

​"Zákazníci vracejí vstupenky průběžně. Mnozí si ale nechali původní vstupenky nebo je vyměnili za vouchery, které uplatnili buďto na nákup nových termínů nebo nových akcí," informovala jednatelka společnosti TicketPortal Lucia Bočánková.

Organizátoři přicházejí o peníze a nezbývá jim než čekat, jak se bude epidemie a opatření proti ní dál vyvíjet.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz