Domácí

V Ostravě našli leteckou pumu. Policie evakuovala desítky lidí

V Ostravě našli leteckou pumu. Policie evakuovala desítky lidí
Zdroj: Policie ČR

Na zahradě v Ostravě našli leteckou pumu. Policie musela evakuovat několik desítek lidí. Nevybuchlá munice má asi 100 kilogramů. Po 17. hodině ji pyrotechnici zajistili, deaktivovali a odvezli.

Kvůli letecké pumě museli v ostravské Plesné evakuovat policisté několik desítek lidí. Nevybuchlou munici našli tamní obyvatelé na zahradě jednoho z rodinných domů v ulici Karla Svobody.

Po 17. hodině pyrotechnici pumu zajistili, deaktivovali a odvezli. Obyvatelé se tedy mohli vrátit do svých domovů.

Související obsah

Puma má asi 100 kilogramů a pochází z období druhé světové války. "Zatím odjel jeden autobus plný lidí," řekla před třetí hodinou odpoledne pro TN.cz policejní mluvčí Eva Michalíková. Lidé, kteří do oblasti jeli, se tam nedostali. 

"Během opatření nedošlo k žádnému zranění," uvedla mluvčí Michalíková. Operace trvala několik hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz