Koronavirus

Mělo by být očkování proti covidu povinné? Češi překvapivě změnili názor

Mělo by být očkování proti covidu povinné? Češi překvapivě změnili názor
Zdroj: TV Nova

Ještě před několika měsíci Češi zásadně odmítali myšlenku, že by v zemi fungovalo povinné očkování proti covidu-19. Nyní ale Česko stojí na prahu další vlny epidemie koronaviru a misky vah se pomalu naklánějí na druhou stranu. Dokazuje to i anketa mezi čtenáři TN.cz.

Ještě před několika měsíci se zdálo být nemyslitelné, že by Češi mohli odsouhlasit povinné očkování proti koronaviru. Okamžitě protestovali při jakémkoliv náznaku vlády je omezovat na svobodě, a to jak pohybu, tak v rozhodování. Nyní už tak vyhraněné jejich názory ale nejsou. Vyplývá to z ankety na webu TN.cz.

Poté, co Rakousko jako první země v Evropě zavedlo povinné očkování, jsme se ptali čtenářů, jestli by o podobný krok stáli i v Česku. A výsledek je poměrně překvapivý. Zastoupení odpůrců a podporovatelů je velmi vyrovnané, což značí, že Česko otázka očkování rozdělila na dva tábory. Přesto je mírná převaha těch, kteří by povinné vakcíny pro všechny chtěli zavést.

S názorem, že by naše vláda měla nařídit očkování, se ztotožnilo 8 846 lidí. Proti jich bylo 7 736.

Zdroj: TN.cz

​"Vzhledem k tomu, že dělám na infekčním oddělení jako uklízečka, a jsme teď pouze "kovid", tak bych to zavedla. Je mi líto sester, které si za celý den pomalu nesednou a jsou přetížené, sanitářky to samé. A pořád vozí příjmy pořád... Lidi jsou už unavení a vystresovaní... I saniťáci. Pacienti jsou samozřejmě nezaočkovaní," vysvětlila svůj postoj čtenářka Hana.

Na rozhodování měl vliv strach z nové vlny epidemie a hlavně obava z lockdownu, ačkoliv vláda neustále opakuje, že nic podobného neplánuje. Dále roli sehrál strach o blízké. Mnoho lidí také argumentovalo tím, že očkování už má a nic by se tak pro ně vlastně nezměnilo.

Související obsah

​"Nikdy do sebe nedám píchnout nějakou s*ačku, za kterou se nikdo nechce zodpovídat a je na vlastní riziko a nebezpečí!!!! Co budu žít, to můj vlastnoruční podpis nedostane. NIKDY," reagovala na straně druhé Renata.

Jako první z evropských zemí zavedlo povinné očkování sousední Rakousko, kde začalo prudce přibývat nakažených koronavirem. Od pondělí současně nařídilo plošnou uzávěru pro všechny. Trvat bude až 20 dnů. Země také oznámila, že do Rakouska nebudou po dobu lockdownu moci jezdit turisté. Ve státě se kvůli tomu okamžitě zvedla vlna odporu. Ve Vídni kvůli novým nařízením protestovaly o víkendu tisíce lidí.

Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz