Zahraničí

Rakousko vyhlásilo plošný lockdown. Omezení čeká turisty i pendlery

Rakousko zavedlo plošný lockdown, který se dotkne i turistů a pendlerů. Od půlnoci do země mohou přicestovat bez větších omezení jen očkovaní a lidé, kteří covid-19 prodělali. Ostatní čeká karanténa a opakovaný PCR test.

Změnu režimu cestující na hranicích nepoznali. O půlnoci byl přechod u Mikulova liduprázdný. Certifikáty tam nekontrolovala rakouská ani česká policie. To stejné místo v pondělí dopoledne. Žádné hlídky a auta mohla projíždět bez zastavení.

Na první pohled žádná opatření, ale v Rakousku přesto platí celostátní lockdown. Turistické cesty budou do země možné až po 13. prosinci. Pro cestující ze zahraničí nastavila země dvojí pravidla. Pokud pochází z regionu s nízkou mírou nákazy, karanténa se jich netýká.

Související obsah

Česká republika je aktuálně na seznamu bezpečných zemí. Češi se tak musí prokázat certifikátem o prodělané nemoci nebo očkování. Pokud ho nemají, budou potřebovat negativní PCR test, který není starší než 72 hodin. Testování musí při návštěvě Rakouska podstoupit i neočkované děti starší 12 let. Antigenní testy jsou od pondělí při návštěvě Rakouska neplatné. Pro tranzit žádná omezení neplatí.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudyho Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Píše se na Deník.cz