Domácí

Sněžení způsobuje nehody. Silničáři odklízejí silnice už od noci

Česko v úterý zasáhne husté sněžení. Na horách může napadnout až 30 centimetrů sněhu. Silničáři preventivně odklízejí silnice už od noci, kdy sněžení ještě nebylo tak intenzivní. Přesto už policie na Liberecku hlásí první nehody.

První problémy se objevily v šest hodin ráno v Zásadě na Jablonecku, kde zapadl linkový autobus s lidmi cestujícími do práce. Pro ty dojel náhradní.

"Byl tady všude led, nedalo se projet. Řidička se vyhýbala autům a stáhlo jí to do příkopu," uvedl dispečer dopravce Busline Josef Baloun. Silničáři museli nejprve úsek prohrnout od navátého sněhu. Na vyproštění zapadlého autobusu se čekalo zhruba pět hodin.

V půl desáté v obci Haratina na Jablonecku havarovala na sněhu dvě auta. Úsek byl po dobu vyšetřování nehody neprůjezdný.

"Museli jsme vyprostit jednu osobu a tu jsme předali následně do péče zdravotnické záchranné služby. Zhoršená kvalita silnic si během rána vyžádala již dvakrát přítomnost hasičů na místě události," popsal mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

Související obsah

Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením, které by mělo postupně zasáhnout celou republiku. Silničáři proto uzavřeli silnici pro nákladní auta přes Oldřichovské sedlo a další z Tanvaldu k hraničnímu přechodu v Harrachově.

"V Krušných horách, v Krkonoších a na Šumavě může napadnout až 30 centimetrů sněhu. A v kombinaci se silným větrem se budou vytvářet sněhové jazyky," upozornila meteoroložka Dagmar Honcová.

Sníh a vítr na Šumavě komplikuje dopravu od dopoledne. V kopci v Horní Vltavci mají velké problémy hlavně řidiči kamionů. Někteří na sněhu uvízli a dál se nemohou pohnout.

Silničáři hlavní tah mezi Vimperkem a hraničním přechodem Strážný sice solí a protahují pluhy, nicméně kvůli silnému větru se  tvoří sněhové jazyky a je nemožné ten sníh nepřetržitě odklízet.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz