Domácí

Lidé si stěžují na aplikaci Tečka, ministerstvo plánuje aktualizace

Aplikace Tečka, kterou lidé prokazují, že jsou očkovaní, prodělali Covid-19 anebo absolvovali test, nefunguje, tak jak by měla. Lidé si stěžují, že jim aplikace nezobrazuje výsledek testu. A to jim komplikuje například prokazování bezinfekčnosti v zaměstnání, nebo při cestě do zahraničí.

Aplikace Tečka v neděli zkomplikovala příchod do práce i Monice Gajdošíkové z Prahy. Výsledek PCR testu hledala v Tečce marně. "Na testu jsem byla včera dopoledne, večer mi přišla sms, že jsem negativní, v Tečce ale výsledek nevidím," svěřila se Monika.

S aplikací Tečka se musela popasovat také paní Kateřina, pracuje jako mluvčí cestovní kanceláře, kdyby si neporadila sama, málem do Francie neodletěla.  "Za malou chvíli odlétám, pro jistotu jsem si nechala udělat PCR test, ten se mi zobrazil jako neplatný,"  řekla tisková mluvčí CK Čedok Kateřina Pavlíková.

"Nejčastějším důvodem, proč si lidé stěžují je, že neví, když jsou naočkovaní a jdou na test, tak se jim to nemůže propsat, protože očkování je vyšší, takže vyšší bere," řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Kopp.

Související obsah

​Nejen že Tečka není stoprocentně spolehlivá, lidé si také stěžují na covid informační linku 1221, když vás hlasový automat nepřepojí ihned na operátora, automaticky se hovor zavěsí.  "Přiznám se, že to slyším teď poprvé a určitě to prověřím u kolegů," uvedl dosluhující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO)

 Aplikaci Tečka v České republice používá přes 4 miliony lidí, už brzy se dočká nových funkcí. "To co chceme přidat je, že když jedete řeknu například do Izraele, abyste si mohl snadno ověřit, jestli můžete s naší čtečkou tam do restaurace," dodal Kopp.

Lidé si stěžují také na pozdní doručení výsledku testu. Laboratoře se omlouvají, proces není jednoduchý. Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek o nedostatcích čtečky ví, s vývojáři se bude chtít sejít v budoucnu osobně.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz