Domácí

Poklop kanálu na silnici kradli zloději. Problém vlastník konečně vyřešil

Ředitelství silnic a dálnic po středeční reportáži TV Nova opravilo poklop kanálu na frekventované silnici v Ústí nad Labem. Déle než měsíc tam byla kanalizace nezakrytá a řidičům hrozila vážná nehoda. Tahem na Děčín denně projedou tisíce vozidel. Díře se často vyhýbaly na poslední chvíli.

Oprava měla začít ve čtvrtek v sedm ráno, technici nakonec přijeli o hodinu a půl později, ale okamžitě se pustili do práce. o nešlo přes měsíc, bylo během pár hodin z poloviny hotové.

Původní poklop prý ukradli zloději. Díru jako do pekla občas zakrývala jen přenosná dopravní značka. Tu ale čas od času srazilo nákladní auto. Bylo štěstí, že do kanálu nikdo nevjel a nezranil se.

Město se do oprav nepustilo, protože mu silnice nepatří. A Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) prý na výzvy k opravě nereagovalo. Jakmile ale na problém TV Nova upozornila, hned se situace obrátila. "Tenhle konkrétní kanál už měl několikrát svůj poklop ukradený. Tentokrát, až to opravíme, tak ten poklop přivaříme," slíbil ve středeční reportáži mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Související obsah

Nakonec je ale všechno jinak. Poklop musel zůstat poklopem, aby bylo možné se dostat do kanalizace, pokud by tam nastal nějaký problém. Nový poklop se k ničemu nepřivařoval, ale celý je zajištěný asfaltem, aby ho nebylo možné jen tak ukradnout.

Po více než měsíčním čekání, kdy se k opravě nikdo nehlásil, stačilo jen pár hodin práce a silnice je opět bezpečná.

drz, kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz