Domácí

Tragická srážka u Mohelnice. Jeden řidič zemřel. Mezi zraněnými jsou i děti

U velmi vážné nehody, která nakonec bohužel měla i tragické následky, zasahovaly v neděli odpoledne všechny záchranářské složky u Mohelnice. Na silnici I/35 na tzv. mohelnickém kopci se čelně srazila dvě auta. Jeden řidič zemřel, druhého řidiče, spolujezdkyni a dvě děti převezli do olomoucké nemocnice.

Nehoda se stala po 15. hodině na hlavním tahu propojujícím východní Čechy a Olomoucko, konkrétně na tzv. mohelnickém kopci u obce Líšnice Vyšehorky.

"Došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozidel a úmrtí jednoho z řidičů. Druhý řidič byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. Do stejné nemocnice byla převezena i žena se dvěma dětmi, kteří jely jako spolujezdci v jednom z vozidel," uvedla mluvčí přerovských policistů Miluše Zajícová.

Hasiči na twitteru upřesnili, že zraněné museli vyprošťovat. "Jednotky poté asistovaly zdravotníkům, provedly nutná bezpečnostní opatření a likvidaci úniku provozních kapalin," napsali.

Související obsah

​Zveřejnili také tři fotografie, z nichž je patrné, jak tvrdý náraz to byl. Silnice byla doslova posetá troskami zničených aut. Po 17. hodině byla stále uzavřená a hasiči následky nehody odklízeli.

"Policisté na místě provádí odklon dopravy ve směru od Moravské Třebové přes obce Linhartice, Konice a po silnici č. 373 do Litovle. Od Mohelnice se provádí odklon přes Mírov. V místě nehody se tvoří kolony, a proto vyzýváme řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti," dodala Zajícová.

Příčiny a okolnosti nehody vyšetřují na místě policisté. Bližší informace by měli poskytnout v pondělí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz