Domácí

Noví ministři na nic nečekají. Někteří už ví, jaké první kroky udělají

Na novou vládu čeká hodně nových úkolů. A ministři se proto hned chtějí pustit do práce. Někteří z nich už mají naprosto jasno o tom, jaké první kroky ve funkci udělají, jiní si zase chtějí nejdřív zvyknout třeba na nové spolupracovníky.

Seznamovací kolečko na každém úřadu. Tím začne většina nových ministrů. "Určitě se potkám s vedením ministerstva, také s řediteli všech těch podřízených organizací," nastínil ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

"V příštím týdnu před těmi Vánocemi bych se chtěla tady v této budově setkat se všemi mými kolegy," sdělila ministryně obrany Jana Černochová (ODS). "Od pondělí už začne ta klasická agenda," přiblížil ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Jiní museli skočit rovnýma nohama do řešení krizových situací. Například první kroky ministra vnitra značně ovlivní pandemie koronaviru. "Seznámení se s prací současného krizového štábu a případně vrácení toho krizového řízení do zákonných mantinelů," popsal náplň své práce pro následující dny ministr Vít Rakušan (STAN).

Související obsah

​A stejné to bude mít také ministr zdravotnictví. Ten na středečním prvním zasedání kabinetu chce představit rovnou dva body ke schválení. Jedním bude jízdní řád pro boj s pandemií pro příští rok a druhý se týká školních lyžařských kurzů.

"Změna podmínek pro absolvování lyžařských zájezdů, které pořádají školy tak, aby žádné dítě z těchto zájezdů nebylo vyloučeno, a přitom ty zájezdy byly pro děti bezpečné," objasnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Související obsah

​Energetickou krizi budou společně řešit čtyři ministři: ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN), ministryně životního Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) a ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). První návrh pomoci potřebným zazní ve středu.

Ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) v pondělí čeká jeho první zahraniční cesta. V Bratislavě se potká se svým slovenským protějškem. Na Slovensko zamíří v lednu také premiér Petr Fiala (ODS).

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz