Domácí

Končí další dodavatel energií. V režimu DPI se ocitnou tisíce klientů společnosti

Společnost Český Energetický Dodavatel oznámila konec dodávek plynu a elektřiny. Vyplývá to z informací Operátora trhu s energiemi (OTE). Firma dodávala energie více než sedmi tisícovkám klientů, ti teď skončí u dodavatele poslední instance (DPI).

Oznámení o ukončení činnosti obdržel Operátor trhu s energiemi ve středu před polednem. Samotná firma Český Energetický Dodavatel pak informovala zákazníky i prostřednictvím svých stránek. Tvrdí, že už nedokáže čelit nezvladatelnému nárůstu cen energií.

"Velmi nás mrzí, že se situace na trhu s energiemi tak neuvěřitelně změnila. Nepředvídatelný, skokový a několikanásobný růst cen energií, se kterým se potýkáme v tomto roce, má na naši společnost kritický dopad. Bohužel Vám musíme s těžkým srdcem oznámit, že utlumujeme svoji činnost dodávek elektřiny ode dne 23. 12. 2021 a také dodávek plynu ode dne 26. 12. 2021," uvádí v prohlášení.

Související obsah

​Svým klientům zástupci společnosti poděkovali za přízeň. Rozhodnutí ukončit činnost bylo podle nich těžké, nicméně nevyhnutelné.  "Neděláme to z vlastní vůle, ale nutí nás k tomu okolnosti na energetickém trhu. My bychom si přáli v činnosti pokračovat a stále dodávat elektřinu a plyn svým zákazníkům. Bohužel, za současné situace to není reálné," vysvětlují. 

Tisíce klientů společnosti se tak ocitnou v režimu dodavatele poslední instance (DPI), který jim energie na přechodnou dobu zajistí. "Prosíme, zůstaňte v klidu. Rozhodně nedojde k přerušení dodávek elektřiny nebo plynu k Vašemu odběrnému místu. Do DPI přecházíte automaticky," vysvětluje firma.

U DPI mohou lidé zůstat i půl roku, ale výhodnější je, když si seženou co nejdříve jinou společnost, která jim elektřinu a plyn dodá. V režimu dodavatele poslední instance totiž klienti zaplatí za energie více, zálohy se navíc rozpočítávají do šesti měsíců místo obvyklých dvanácti.

Podle dat OTE firma dodávala elektřinu 4 283 zákazníkům a plyn 2 933 zákazníkům. U dodavatele poslední instance tak skončí více než 7 000 odběratelů.

Český Energetický Dodavatel je už několikátým dodavatelem energií, který v poslední době oznámil ukončení činnosti. Po Bohemia Energy, která měla téměř milion klientů, skončily také společnosti Kolibřík Energie, A-PLUS Energie, Ray Energy nebo Microenergy. V úterý pak ukončila činnost i firma Energie pro Tebe, která dodávala plyn více než třem stovkám odběratelů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz