Zajímavosti

"Harry, jdu do baráku!" Podívejte se, jak teď žijí herci ze Sám doma

"Harry, jdu do baráku!" Podívejte se, jak teď žijí herci ze Sám doma
Zdroj: Profimedia

Od filmu Sám doma již uplynulo 31 let, stále se ale těší velké oblibě a o Vánocích nesmí chybět na obrazovkách v mnoha českých domácnostech. Přečtěte si, jaké osudy potkaly herce, kteří vdechli život postavám této rodinné komedie.

Macaulay Culkin (Kevin McCallister)

Hlavní postava původního filmu i jeho pokračování z roku 1992 pod názvem Sám doma: Ztracen v New Yorku Macaulay Culkin neměl lehký život. Je o něm známo, že dlouhé roky bojoval s drogovou závislostí, nyní to ale vypadá, že herec úspěšně zvládl odvykačku.

A stále hraje. V roce 2021 dostal jednu z hlavních rolí v desáté řadě seriálu American Horror Story, který má četnou fanouškovskou základnu i v Česku. Původně skeptické názory 41letý Culkin rozbil svým pozoruhodně skvělým hereckým výkonem, kteří ocenili i významní kritici.

Související obsah

​Co se týče jeho osobního života, od roku 2017 je jeho partnerkou modelka a herečka Breda Songová. Letos v dubnu se jim narodil syn, který dostal jméno Dakota Song Culkin. Překvapivě dívčí jméno má svůj důvod, chlapec jej dostal po Macaulayho zesnulé sestře, kterou v roce 2008 srazilo auto.

Joe Pesci (Harry)

Jednoho ze dvou padouchů, kteří si vyhlédli dům McCallisterů k vánoční loupeži, Harryho, si zahrál Joe Pesci. Jeho herecká kariéra už v té době byla nabitá, nicméně na konci 90. let oznámil svůj odchod do hereckého důchodu a od té doby se ve filmech objevuje jen příležitostně.

Naposledy si zahrál po boku Al Pacina a Roberta De Nira ve filmu The Irishman, který v roce 2019 nabídla streamovací služba Netflix. Pesciho výkon se dočkal velkého uznání, byl dokonce nominován na Oscara za nejlepší vedlejší roli.

Související obsah

​Nyní 78letý Pesci byl za svůj život třikrát ženatý, třikrát se ale rozvedl. Naposledy v roce 2008. Podle informací webu celebsinsights.com je nyní s největší pravděpodobností svobodný. V otázkách svého milostného života je ale velmi uzavřený a snaží se jej držet dál od očí veřejnosti.

Daniel Stern (Marv)

Daniel Stern vdechl život druhému zlodějíčkovi Marvovi, kterého nezbedný Kevin lapil do svých pastiček. Věnuje se poměrně hodně dobrovolnictví a charitativní činnosti, za kterou dostal v roce 2009 od tehdejšího prezidenta Baracka Obamy nejvyšší vyznamenání.

Kromě herectví se podílel na filmech také jako producent a režisér. Živí se ale především jako sochař, specializuje se na bronzové sochy. Jeho umělecká díla stojí prakticky po celé jižní Kalifornii. Je otcem dvou dcer a syna Henryho Sterna, který je od roku 2016 senátorem státu Kalifornie. Jeho milostný život nikdy nebyl divoký. S manželkou Laure jsou svoji už od roku 1980.

Související obsah

​Catherine O'Haraová (Kate McCallisterová)

Catherine O'Haraová (67) si ve filmu Sám doma zahrála maminku Kevina. Herectví se věnuje dodnes, za svou kariéru stihla mnoho filmů a televizních seriálů. V roce 2020 dokonce získala cenu Emmy za nejlepší herečku v hlavní roli v komediálním seriálu.

V jejím milostném životě bychom novinky hledali jen těžko. Od roku 1992 je vdaná za Roberta "Bo" Welcha, kterého poznala při natáčení komedie Beetlejuice a s nímž žije v Los Angeles ve čtvrti Brentwood, kde byla jmenována čestnou starostkou pro rok 2021.

John Heard (Peter McCallister)

Tátu Kevina Petera si ve filmu Sám doma zahrál John Heard, který zemřel v roce 2017 ve věku 71 let na selhání srdce. Jeho tělo bylo nalezeno v hotelovém pokoji ve městě Palo Alto v Kalifornii.

Související obsah

Devin Ratray (Buzz McCallister)

Dnes 41letý Devin Ratray, který ztělesnil Kevinova staršího bratra Buzze, se nadále věnuje herecké kariéře. Jeho role v Sám doma ale dodnes zůstává nejúspěšnější a nejslavnější. V těchto dnech Ratray čelí obrovskému skandálu. Herec se musel dostavit k soudu, protože na začátku prosince měl po hádce fyzicky napadnout svou přítelkyni. Podle jejího svědectví se ji pokusil uškrtit (více se dozvíte v článku ZDE).

Rodina McCallisterů

Zleva horní řada | Zdroj: Profimedia

Zleva horní řada: Michael Maronna (Jeff), David Ratray (Buzz), Macaulay Culkin (Kevin), zleva dolní řada: Hillary Wolfová (Megan), John Heard (Peter), Catherine O'Haraová (Kate), Angela Goethalsová (Linnie)

Hillary Wolfová (Megan McCallisterová)

Zlomyslnou starší sestru Kevina Megan ztělesnila Hillary Wolfová, která je známá spíš jako šampionka v judu. Spojené státy dokonce v letech 1996 a 2000 reprezentovala na Olympijských hrách. V roce 2017 napsala knihu The Not So Zen Mom, v níž s humorem popisuje realitu mateřství a rodičovství. Čtyřiačtyřicetiletá Hillary je totiž matkou dvou synů.

Angela Goethalsová (Linnie McCallisterová)

Angela se ve filmu Sám doma zapsala do paměti diváků větou: "O vás Francouzi říkají nešikové!" Jako jedna z dcer Petera a Kate McCallisterových to sdělila svému bratrovi Kevinovi. Dnes 44letá Angela si zahrála za svou kariéru v několika rolích, film Sám doma ale zůstává jedním z největších jejích hereckých úspěchů. Vystupuje mimo jiné i v divadle.

Související obsah

Od roku 2005 je vdaná za herce Russella Sodera, se kterým má tři děti.

Fuller McCallister (Kieran Culkin)

Fullera si nejspíš také každý, kdo viděl Sám doma, pamatuje. Malý obrýlený chlapec, vedle kterého nechce nikdo spát, protože se po Coca Cole počůrává. Zajímavým faktem je, že ho hrál mladší bratr Macaulaye Culkina Kieran (39). Na svém kontě má mnoho filmů, dodnes se totiž živí jako herec. V roce 2018 obdržel nominaci na Zlatý Glóbus za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: Profimedia

​Od roku 2013 je ženatý. Otcem se stal poprvé před dvěma lety, kdy se mu narodila dcera Kinsley. Letos v srpnu s manželkou oslavili příchod druhého dítěte, syna Wildera Wolfa.

Robert Blossom (Marley)

Ve filmu Sám doma hrál Robert Blossom starého muže, který odklízí z chodníků sníh. Šíří se o něm zvěsti, že zabíjí lidi a schovává je do nádoby se solí. Jak ale později Kevin zjistí, všechno je úplně jinak. Na konci 90. let Blossom odešel do hereckého důchodu. Nyní už je deset let po smrti. V roce 2011 zemřel na onemocnění mozku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz