Zahraničí

Policie v obchodě omylem zastřelila 14letou dívku, skrývala se v šatně

Při čtvrteční střelbě v losangeleském obchodě přišla o život čtrnáctiletá dívka. Skrývala se zrovna ve zkušební kabince, když ji při snaze policistů zneškodnit násilníka zasáhla zbloudilá kulka jednoho z nich.

Krátce před polednem se z obchodu s oblečením v oblasti North Hollywood ozvaly výstřely. Policie tu zasahovala proti pachateli, který měl předtím napadnout ženu, informuje agentura AP.

Proč zaútočil, není jasné. Podle vyšetřovatelů ale muž jednal nevyzpytatelně, a tak začali střílet. Pachatel zemřel, o úspěšné misi ale nemůže být řeč. Jedna z kulek prošla stěnou šatny a zasáhla 14letou dívku.

Že je něco špatně, zjistili strážci zákona ve chvíli, kdy ve zdi spatřili otvor po zbloudilé kulce. "Do šaten není vidět. Vypadá to jako rovná zeď ze sádrokartonu," vysvětlil zástupce šéfa losangeleské policie Dominic Choi na tiskové konferenci.

Související obsah

​Vyšetřovatelé zatím netuší, jestli byla dívka v kabince už před zásahem, nebo se tam běžela schovat. Kulka ji ale trefila tak nešťastně, že ji připravila o život.

Mluvčí losangeleských hasičů Nicholas Prange řekl, že napadená žena byla se středně těžkými až těžkými zraněními převezena do nemocnice. Rány měla na hlavě, pažích i obličeji. Policie poblíž podezřelého našla těžký kovový zámek, který zřejmě pachatel použil jako zbraň.

Sestra Imeldy Garciaové pracuje v obchodě a měla zrovna přestávku, když zaslechla výstřely a všichni začali utíkat. Ženy spolu zrovna telefonovaly. Prý ji ubezpečovala, že je v pořádku, ale znělo to "opravdu nervózně". Policie vyvedla lidi z obchodu téměř dvě hodiny po střelbě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz