Domácí

Popelářům začalo nejpernější období, svozy odpadu jsou letos rekordní

Popelářům po celém Česku začalo nejpernější období roku. Z většiny míst republiky hlásí rekordní svozy odpadu. V Praze dokonce do terénu vyrazilo o 200 popelářů víc než obvykle a objedou asi 18 tisíc kontejnerů

Teploměr hlásí dva stupně pod nulou a řidič popelářského vozu Jiří Prýgl se svým kolegou kontrolují, jaká trasa je v Praze na Boží hod čeká. "Tak třeba padesát, sedmdesát kilometrů. Tady to vypadá bez sněhu, ale čekají nás vršky, na Vypichu to bude klouzat," komentuje popelář Jiří Prýgl.

Reportér televize Nova si jako malý kluk přál být popelářem, ale poté, co si jejich práci na několik minut vyzkoušel, se mu jeho dětský sen rozplynul. I když jsou Češi ve třídění odpadu v Evropě na špici, zdá se, jak kdyby na to o Vánocích zanevřeli. Odpad vyhazují i mimo kontejner.

Související obsah

"Přidává nám to na práci, takhle by to vypadat nemělo," říká k situaci popelář Jiří. Odpadu je letos rekordně. "Já bych řekl, že toho je letos víc než loňský roky," myslí si popelář David, kterému prý díky dobré výbavě není během směny zima.

"Mám informace přímo z terénu, papíru je letos opravdu hodně, museli jsme povolat popeláře navíc, je to téměř 200," okomentoval Radim Mana, mluvčí Pražských služeb.

Vysočina

I na Vysočině mají popeláři plné ruce práce. Například v Jihlavě byly kontejnery úplně přeplněné. "Je to úplně plný, nevím, kam to mám dát," komentuje dítě, které přišlo s odpadem.

Související obsah

Ve třídění odpadu se loni na prvním místě umístila Vysočina, na druhém byli Hanáci a na třetím královéhradečtí. Nejhůř třídí, jak se ukazuje, právě Pražáci.

A o třídění odpadu měl na Boží hod zřejmě zájem i sedmatřicetiletý muž, ten uvízl v kontejneru na elektroodpad. Vyprostit ho museli až hasiči.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz