Domácí

Jen za pár dní skončili tři dodavatelé. Tisíce lidí míří do režimu DPI

Jen za pár dní skončili tři dodavatelé. Tisíce lidí míří do režimu DPI
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Další dodavatel energií v Česku ukončil svou činnost, za minulý týden se jedná dokonce už o třetího. Konec dodávek plynu a elektřiny oznámily Františkovy energie. V režimu dodavatele poslední instance (DPI) tak skončí téměř 5000 odběratelů.

O ukončení činnosti informoval web Operátor trhu s elektřinou (OTE). Oznámení přitom operátor obdržel už ve čtvrtek. Samotná firma Františkovy energie poté informovala své zákazníky stručně prostřednictvím svých stránek. "Vážení zákazníci, je nám líto, ale jsme nuceni ukončit naši činnost," stojí na webu.

Tisíce klientů společnosti se tak ocitnou v režimu dodatele poslední instance (DPI), který jim energie na přechodnou dobu zajistí. Podle dat OTE dodávala firma elektřinu 2635 zákazníkům a plyn 2350 lidem.

Související obsah

U DPI mohou lidé zůstat až půl roku. Výhodnější však je, když si co nejdříve seženou jinou společnost, která jim elektřinu a plyn dodá.

Františkovy energie jsou už několikátým dodavatelem energií, který v poslední době oznámil, že ukončí svoji činnost. Po Bohemia Energy, která měla téměř milion klientů, skončily také společnosti Kolibřík Energie, PLUS Energie, Ray Energy nebo Microenergy.

Minulý týden ve středu oznámil svůj konec také Český Energetický Dodavatel, který dodával energie více než 7000 zákazníkům. O den dříve skončila zase firma Energie pro Tebe. Plyn odebíralo okolo 300 lidí.

Za energie si od nového roku výrazně připlatíme. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz