Domácí

Silvestr byl pro záchranáře náročný. Řešili zranění pyrotechnikou i otravy alkoholem

Pro záchranáře z Mladé Boleslavi byla noc na sobotu nejnáročnější službou za poslední tři roky. Vyjížděli převážně k úrazům od pyrotechniky, otravám alkoholem, ale i k dopravním nehodám a covidovým pacientům.

V 18 hodin silvestrovská směna začala výjezdem do Horek nad Jizerou. "Je to podezření na covid. Mladší ročník," informoval záchranář Libor Němeček.

Další posádka spěchala k vážné dopravní nehodě. Mladou ženu záchranáři ošetřovali v sanitě. V autě vezla dvě kamarádky. Spěchaly na oslavu do 100 km vzdálené Jilemnice. "Jsem to prostě přetočila a bylo to strašně rychle" řekla řidička. Plán oslav se změnil. Žena skončila na úrazovém centru v nemocnici.

Pak přišla prosba o pomoc z odlehlé chatové oblasti. Tento výjezd se změnil v detektivku. Zraněnou ženu záchranáři nemohli najít. Pomohly jim další dvě hlídky policistů.

Do půlnoci zbývala pouhá hodina a záchranáři ošetřovali právě ženu, která byla brutálně napadena. "Přítel mě napadl," prohlásila.

Související obsah

Dvě minuty po půlnoci přišel první letošní výjezd. Bouřlivé oslavy na náměstí provázely rvačky, další to přehnali s pitím. "Nereagoval na podněty, proto byla zavolána rychlá záchranná služba," uvedl k jednomu muži strážník Karel Pirunčík. Alkoholem zmožený muž skončil na urgentním příjmu Klaudiánovy nemocnice.

V těsném sledu pak přišly úrazy od pyrotechniky. V Semčicích, Dobřejovicích i centru Boleslavi. Mladoboleslavští záchranáři ošetřovali muže, kterého poranila v obličeji rachejtle. "Trošku se k tomu naklonil a bouchlo to asi trošku dřív. Měl brýle, vlítlo mu to do oka a rozbilo nos," popsal nehodu jeho kamarád.

"Od půlnoci do půl čtvrté už máme za sebou v celém středočeském kraji 90 výjezdů," řekla v sobotu brzo ráno Ivana Plíšková. Počtem výjezdů je letošní rok srovnatelný s rokem 2018.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz