Zahraničí

Nezvratný osud! V roce 2015 přežila pád balkonu, teď zemřela ve 27 letech

Nezvratný osud! V roce 2015 přežila pád balkonu, teď zemřela ve 27 letech
Dívka zemřela ve 27 letech. Zdroj: Profimedia

Téměř sedm let po tragickém pádu balkonu v Kalifornii skončil život mladé Aoife Bearyové, která tehdejší událost přežila. Dívka v sobotu zemřela poté, co byla hospitalizována s mrtvicí. Bylo jí 27 let.

Aoife Bearyová byla jednou ze 13 osob, které v červnu roku 2015 stály na balkoně ve čtvrtém patře domu v kalifornském Berkeley ve chvíli, kdy se s nimi utrhl. Šest lidí tehdy zemřelo, Aoife jako zázrakem přežila, její zranění však byla velmi vážná. Vše ale vypadalo nadějně.

Po téměř sedmi letech od této tragické události však přišla smutná zpráva. Mladá Aoife v sobotu zemřela poté, co ji zdravotníci ve středu hospitalizovali s mrtvicí v jedné z dublinských nemocnic. Mladé ženě bylo 27 let, uvedl list Irish Mirror.

Související obsah

Bearyová navštívila Spojené státy americké v roce 2015 v rámci letního pracovního programu. Při oslavě jejích 21. narozenin se balkon zřítil. "Potýkala jsem se s traumatickým poraněním mozku, měla jsem zlomené ruce, pánev i čelist a přišla jsem o všechny zuby. Podstoupila jsem i otevřenou operaci srdce. Měla jsem tržné rány na játrech, ledvinách a slezině," popsala své zdravotní problémy před nějakou dobou Aoife.

Balkon měla postavit společnost, na kterou už v minulosti bylo podáno několik žalob. Vyšetřování případu pak odhalilo, že trámy podpírající balkon byly nakloněné. Byla to právě Aoife, která se zasadila o přijetí stavební reformy v Kalifornii, aby se podobná událost už nikdy neopakovala.

V posledních letech studovala na univerzitě Oxford Brookes. Tragická událost ji navždy poznamenala. "Chybí mi přátelé. Vyrostli jsme spolu a moje narozeniny budou navždy jejich výročím," zavzpomínala v roce 2016.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz