Domácí

Dobrá zpráva pro studenty. Ministerstvo změnilo pravidla letošních maturit

Dobrá zpráva pro studenty. Ministerstvo změnilo pravidla letošních maturit
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Maturanty letos na jaře čeká příjemné překvapení. Díky nové vyhlášce ministerstva školství budou mít při psaní didaktických testů více času. V případě matematiky dostanou navíc až 15 minut.

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) podepsal novelu o podobě maturitních zkoušek s účinností od začátku tohoto roku. Studentům přináší pozitivní změnu, kterou pocítí při psaní didaktických testů ve společné části státní maturity.

Na jejich vypracování totiž budou mít více času. Čas na vyplnění didaktických testů z českého a cizího jazyka se prodlužuje o deset minut. Na češtinu tak budou mít maturanti místo 75 minut nově 85 minut. Test z cizího jazyka se protáhne ze 100 minut na 110 minut.

Související obsah

​Nejvíce si však polepší ti, kteří budou maturovat z matematiky. "U didaktického testu z matematiky se prodlužuje doba konání o 15 minut, a to ze 120 minut na 135 minut," informovalo ministerstvo školství na svých webových stránkách.

​Kromě delší doby na vypracování testů zůstává model maturitní zkoušky pro letošní jarní období nezměněný. Úpravy by mohly nastat v případě nepříznivé epidemické situace, která by stejně jako loni dlouhodobě znemožnila studentům chodit do školy.

Již v prosinci se nový ministr školství Gazdík sešel se zástupci organizace CERMAT, která zajišťuje přijímací a maturitní zkoušky. "První schůzka a hned první úkoly – připravit variantní scénáře obou zkoušek nejen pro případ zhoršení covidové situace, ale také strategii zajištění podzimních termínů maturit," okomentoval setkání Gazdík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz