Zahraničí

Energetická společnost z Británie poslala klientům ponožky, ti se bouří

Jedna z největších energetických společností ve Velké Británii se postarala o pořádný rozruch. V době, kdy se ceny elektřiny a zemního plynu v Evropě dramaticky zvyšují, se energetický gigant rozhodl svým zákazníkům jako dárek poslat ponožky, a to prý proto, aby se klienti, kteří nemají peníze na zaplacení účtů, alespoň zahřáli.

Je vám zima a nemáte peníze na rostoucí účty za energie? Nevadí, vezměte si naše ponožky - Tak by se v krátkosti dala shrnout reklamní kampaň jedné z největších energetických firem na britském trhu.

"Poslání ponožek jako dárku spotřebitelům je naprostý přešlap," myslí si marketingová specialistka Denisa Hejlová.

Nešťastný reklamní tah Brity pobouřil. Ceny energii jsou momentálně velmi vysoké a do dubna by se měly zvýšit až o 50 procent. Řada domácností proto musí řešit každodenní dilema, a to jestli si koupí jídlo, nebo se raději zahřejí.

Související obsah

​Zákazníci rovněž poukazují na to, že společnost mohla peníze vydané na třicet tisíc párů ponožek, investovat mnohem lépe. "Rádi bychom řekli, že nás ohromně mrzí, jak se někteří lidé kvůli nám cítí," prohlásila společnost energetická společnost E.ON.

Společnost prý chtěla tímto reklamním tahem pomoci planetě a snížit uhlíkovou stopu. Lidé s ponožkami by podle ní topili méně a šetřili tak životní prostředí. "Říkají, že jsou nejzelenější ze zelených, tak často posílají dárky, které jsou nevyžádané a minimálně polovina lidí je zcela vyhodí," dodala Hejlová.

Pobouření britské veřejnosti začátkem týdne vyvolala také kampaň konkurenční energetické firmy. Ta pro změnu svým zákazníkům navrhla, aby snížili své účty za teplo tím, že se budou mazlit s domácími mazlíčky nebo jíst vydatné porce ovesné kaše.

Jan Houška, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz