Domácí

V úterý oznámil konec další dodavatel energií. Za poslední týden už čtvrtý

V úterý oznámil konec další dodavatel energií. Za poslední týden už čtvrtý
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Společnost Svinos s. r. o. ukončila v České republice svou činnost. Jedná se už o čtvrtého dodavatele energií, který od minulého úterý končí. Odběratelé plynu se tak ocitnou v režimu dodavatele poslední instance (DPI).

O konci činnosti dodavatele plynu Svinos s. r. o. informoval v úterý web Operátor trhu s elektřinou (OTE). "Společnost pozastavuje činnost z důvodu pozbytí možnosti dodávat plyn,“ uvádí operátor. Redakce TN.cz kontaktovala také samotného dodavatele. Nikdo se však k dané situaci dosud nevyjádřil.

Zákazníci tak skončí v režimu dodavatele poslední instance (DPI). Lidé v tomto režimu mohou zůstat až půl roku. Výhodnější pro ně však je, když si co nejdřív seženou jinou společnost, která jim energie dodá. Podle informací Energetického regulačního úřadu (ERÚ) dodávala firma plyn 21 odběratelům.

Související obsah

Za poslední týden se jedná už o čtvrtého dodavatele energií, který ukončil svou činnost. Minulý čtvrtek oznámila konec dodávek společnost Františkovy energie. Ve středu zase Český Energetický Dodavatel, den předtím Energie pro Tebe. Firmy dodávaly energie tisícům lidí.

Po Bohemia Energy skončily také společnosti Kolibřík Energie, PLUS Energie, Ray Energy nebo Microenergy. Pokud se situace na energetických burzách neuklidní, odborníci očekávají, že skončí další dodavatelé. "Bude to pokračovat. Zvláště menší dodavatelé budou mít obrovské problémy. Ceny na energetických burzách jsou vysoké. Firmy musí dodávat energii za nižší ceny. Proto činnost někteří raději ukončí," řekl TN.cz ekonom Štěpán Křeček.

Čechy láká vlastní výroba energie. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz