Domácí

Počasí v Česku komplikuje dopravu. Policisté už řešili desítky nehod

Sněžení a silný vítr od čtvrtečního rána komplikují dopravu po celé republice. Staly se desítky nehod. Nejhorší situace byla na severu Čech a na Vysočině.

Sněhové přeháňky doprovázené silným větrem a ledovka na silnici překvapily ráno i řidiče u Jihlavy. Naštěstí vyvázl bez zranění. Šofér na namrzlé vozovce nezvládl řízení a skončil mimo silnici. "Jsem letěl do smyku, hodil hodiny a letěl jsem z meze dolů," popsal řidič.

Situaci na mnoha místech zhoršoval silný vítr. Bílo bylo dopoledne i v centru Liberce. V Krkonoších napadlo během pár minut sedm centimetrů nového sněhu. "Nárazy větru se ve čtvrtek v nižších polohách budou pohybovat i přes 50 kilometrů v hodině, v horských oblastech kolem 90 kilometrů za hodinu," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah

Silný vítr vál sníh na silnice a tvořily se sněhové jazyky. Leckde nepomáhaly ani sněhové zábrany okolo silnic. Problémy se sjízdností měly hlavně kamiony, a to například u Lučan nad Nisou na Jablonecku.

Rozum zůstává stát nad tím, že i v tomto počasí někdo vyjede na letních pneumatikách jako třeba šofér u Hojkova na Jihlavsku.

Kde by mělo napadnout nejvíce sněhu? Podívejte se na reportáž:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz