Zahraničí

Stav nouze kvůli cestující. Letadlo z Prahy muselo neplánovaně přistát jinde

Stav nouze kvůli cestující. Letadlo z Prahy muselo neplánovaně přistát jinde
Boeing 787 společnosti LOT | Zdroj: profimedia.cz

Přímý let z Prahy do přímořského letoviska Punta Cana v Dominikánské republice v pondělí nabral zhruba tříhodinové zpoždění. Letadlo po poledni nečekaně změnilo směr a muselo mimořádně přistát v Paříži. Podle mluvčí cestovní kanceláře Čedok stály za změnou zdravotní obtíže jedné z cestujících, která následně skončila v nemocnici.

Boeing 787-9 společnosti LOT Polish Airlines s pasažéry cestovní kanceláře Čedok odstartoval z pražského Letiště Václava Havla okolo dvanácté hodiny. Namířeno měl do oblíbeného přímořského letoviska Punta Cana. Cestou se ale objevily neočekávané obtíže, kvůli kterým muselo letadlo náhle změnit směr.

​"Náš dnešní přímý let do Punta Cany, který odstartoval po poledni z Prahy, přistál kvůli zdravotním komplikacím cestujícího mimořádně na letišti v Paříži," sdělila TN.cz mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková.

Související obsah

Dodala, že cestovní kancelář zůstávala po celou dobu v kontaktu s leteckou společností LOT Polish Airlines a čekala na další zprávy o přerušeném letu. "Jakmile budeme mít více informací, budeme vědět, kdy bude let s cestujícími pokračovat do své cílové destinace," oznámila před druhou hodinou odpoledne.

Let se nakonec zpozdil o zhruba tři hodiny. "Cestující byla ošetřena a s doprovodem převezena do nemocnice. S klienty komunikujeme, detaily o zdravotním stavu nebudeme sdělovat. Letadlo je opět na cestě do Punta Cany," oznámila mluvčí po 16. hodině a poděkovala zaměstnancům letecké společnosti i pařížského letiště za asistenci. 

Za pondělí jde již o druhou mimořádnou událost týkající se letecké dopravy, která se v Česku začala řešit. Ráno obletěla svět zpráva o pádu letadla Boeing 737 v Číně. Na palubě se nacházelo 132 lidí. Letoun společnosti China Eastern Airlines údajně narazil do hory v autonomní oblasti Kuang-si na jihu Číny. Na místě byl hlášený požár. 

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz