Zahraničí

Mluvčí Kremlu řekl, za jakých podmínek by Rusové použili jaderné zbraně

Mluvčí Kremlu řekl, za jakých podmínek by Rusové použili jaderné zbraně
Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov Zdroj: TV Nova

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v úterý řekl, za jakých okolností by Rusko použilo jaderné zbraně. Podle něj by se k takovému rozhodnutí mohla země rozhodnout jen podle jasně daného konceptu národní bezpečnosti. V tom jsou důvody pro použití napsány.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov dal v úterý rozhovor americké stanici CNN. Padla i otázka na případné použití jaderných zbraní. Pro to podle něj existují jasné pravidla, uvedla ruská státní agentura TASS. Jejich využití ale opakovaně odmítal vyloučit.

"Máme koncept národní bezpečnosti. Tam si můžete přečíst o všech důvodech pro použití jaderných zbraní," sdělil moderátorce v úterý Peskov. "Pokud existuje hrozba pro samotnou existenci naší země, může být v souladu s koncepcí jaderná zbraň použita," dodal. 

Související obsah

V rozhovoru mluvil také o průběhu ruské invaze na Ukrajinu. "Tato zvláštní operace probíhá přesně v souladu s předem stanovenými plány a úkoly," uvedl. "Od samého začátku si nikdo nemyslel, že zvláštní operace na Ukrajině bude trvat několik dní," doplnil. Jedná se podle něj o vážnou operaci s vážnými cíli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz