Domácí

Prezident vyhlásil termín komunálních voleb. Budou na konci září

Termín letošních voleb do obecních zastupitelstev už je známý. Prezident Miloš Zeman jej ve středu vyhlásil na 23. a 24. září. Ve stejný termín proběhnou i ve třetině obvodů senátní volby.

Volby do obecních zastupitelstev začnou v pátek 23. září. Volební místnosti se uzavřou v sobotu 24. září. Termín komunálních voleb vyhlásil ve středu prezident Miloš Zeman. Ve stejný den proběhne i první kolo senátních voleb.

Senátní volby se uskuteční ve volebních obvodech Karlovy Vary, Most, Plzeň-město, Český Krumlov, Tábor, Beroun, Praha 11, Praha 10, Praha 6, Mělník, Ústí nad Labem, Liberec, Jičín, Kutná Hora, Pardubice, Ústí nad Orlicí, Blansko, Jihlava, Brno-město (obvod č. 55), Brno-město (obvod č. 58), Olomouc, Bruntál, Nový Jičín, Ostrava-město (obvod č. 70), Frýdek-Místek, Kroměříž, Hodonín.

Související obsah

Na webu Pražského hradu o vyhlášení termínu informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podle zákona měl na toto rozhodnutí prezident přitom čas do začátku letních prázdnin. "Rozhodnutí podléhá kontrasignaci předsedou vlády," upozornil Ovčáček.

Čtěte jak správně volit v komunálních volbách.

TN.cz

Komunální volby 2022

Komunální volby, tedy volby do zastupitelstev obcí, měst a městských obvodů, proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 společně s volbami do Senátu.

Senátní volby 2022

Volby do Senátu Parlamentu České republiky se uskuteční 23. a 24. září 2022, první kolo proběhne společně s komunálními volbami.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz