Zahraničí

Rusko spustilo v Mariupolu mobilní krematoria. Zametají stopy, říká starosta

Rusko spustilo v Mariupolu mobilní krematoria. Zametají stopy, říká starosta
Mariupol Zdroj: Profimedia

Rada obléhaného ukrajinského města Mariupol obviňuje Rusko ze zřízení mobilních krematorií. V nich podle starosty Rusové pálí těla mrtvých občanů zničeného města a zametají tak za sebou stopy.

Hrůzy ruského masakru na obyvatelích Buči zasáhly celý svět. Rusko se podle Ukrajinců pravděpodobně bude snažit předejít podobnému odhalení v dalších ukrajinských městech. Jedním z nich by měl být ostřelovaný Mariupol, jehož některá předměstí jsou již pod kontrolou Rusů.

Starosta města Vadim Bojčenko napsal na telegramu Rady města Mariupol, že ruská armáda zprovozňuje mobilní krematoria. "Po rozsáhlém mezinárodním protestu proti genocidě v Buči ruské vedení nařídilo zničit veškeré důkazy o zvěrstvech své armády v Mariupolu," uvedl Bojčenko.

Ukrajinské zdroje minulý týden uvedly, že v Mariupolu zemřelo už pět tisíc civilistů. "Vzhledem k rozloze města, katastrofální devastaci, délce blokády a brutálnímu odporu však mohli okupanti zabít desítky tisíc mariupolských civilistů," pokračoval starosta.

Související obsah

​Právě počet padlých civilistů by měl být důvodem, proč Rusko neumožnilo evakuaci civilistů z města. Turecko přitom nabízí, že je odveze lodí, uvedla běloruská opoziční televize Nexta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz