Ekonomika

Velký přehled: Ceny obědů rychle rostou. Kde se najíte nejlevněji?

Velký přehled: Ceny obědů rychle rostou. Kde se najíte nejlevněji?
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Za posledních pět let vzrostly ceny obědů v restauracích. Češi si nyní připlatí bezmála 50 korun. Nejvíce stojí obědy v Praze. V Plzni se zase nejvíce zdražilo.

Za jídlo v restauraci Češi letos v březnu průměrně zaplatí 156,10 koruny. Ještě před pěti lety přitom jídlo stálo průměrně jen 108 korun. V tiskové zprávě o tom informovala společnost Edenred na základě informací z takzvaného Ticket Restaurant Card Indexu. Ten je sestavený z plateb přes 220 tisíc vlastníků nejrozšířenější stravenkové karty Ticket Restaurant.

Za oběd zaplatí lidé nejvíce v hlavním městě. Průměrná útrata za jídlo v pražské restauraci je totiž 170,30 koruny. V roce 2017 přitom lidé platili 120 korun. Oproti tomu v Jihlavě, kde jsou ceny nejnižší, zaplatí jen 137,90. Nejvyšší nárůst cen zaznamenala Plzeň. Z průměrných 106,90 koruny stouply za pět let na současných 162,50 koruny. Vzrostly tedy o 52 procent.

"Zajímavostí je, že útraty za obědy rostou rychleji v Čechách než na Moravě. O méně než 40 procent za pět let vzrostly hned ve třech moravských městech: v Jihlavě, Zlíně a Olomouci, v Čechách to bylo jen v Karlových Varech," upozornila společnost Edenred v tiskové zprávě. Na Moravě a ve Slezsku utratí zákazníci za oběd v průměru o osm korun méně.

Související obsah

"Dlouhá léta se v restauracích mimo Prahu dal oběd pořídit zhruba za stokorunu, dnes nestačí většinou ani 150 korun,“ uvedla členka vedení společnosti Edenred zodpovědná za firemní vztahy Aneta Martišková.

Růst výdajů na obědy podle Edenredu dlouhodobě převyšuje nárůst reálných příjmů. "V pětiletém horizontu útraty v restauracích vzrostly o 45 procent, nárůst příjmů byl ale za srovnatelné období o osm procentních bodů nižší," napsala firma v tiskové zprávě.

Ceny v restauracích dlouhodobě stoupají od prvního rozvolnění koronavirových pravidel v roce 2020. Za poslední dva roky se zvýšily o 25 korun, jen za poslední rok o téměř 15 korun. Situaci navíc zhoršuje inflace. Majitelům restaurací se zvyšují náklady za potraviny či energie. 

Související obsah

Kvůli pandemii se také potýkají s výrazným snížením počtu hostů. Ten se nyní poprvé přehoupl přes polovinu stavu před covidem. Stále je jich ale oproti předpandemické situaci pouze 52 procent. Pokud se počítá i dovážka, je na dvou třetinách počtu zakoupených jídel před pandemií.

Tento nárůst však nemusí vydržet. "Bohužel je na místě obava, že při dalším výrazném růstu cen jídel budou lidé velmi zvažovat, zda na obědy do restaurace zajít, či nikoli. Příspěvky na stravování totiž většinou zaměstnavatelé v reakci na příslušnou legislativu zvyšují jen jednou ročně, a to v lednu. Když je inflace v pásmu, na které jsme byli zvyklí v předchozích létech, tak to na chuti lidí chodit do restaurací po celý rok nijak neubírá, při současném prudkém růstu cen ale může dojít ke změně spotřebitelského chování," varovala totiž Martišková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz