Domácí

Lidé nás volili jako nejmenší zlo, řekl Fiala na kongresu ODS. Chce být opět předsedou

Občanská demokratická strana v pátek zahájila svůj 30. výroční kongres, který odstartoval projevem předsedy Petra Fialy. Ten své stranické kolegy vyzval k tomu, aby měli na paměti, že je mnoho lidí volilo proto, že v ODS viděli nejmenší zlo. Zatímco pátek je především ve znamení proslovů, v sobotu si bude strana volit nové vedení. Fiala oznámil, že bude opět kandidovat na post předsedy.

V pátek odpoledne v O2 universu začal 30. kongres občanských demokratů, který zahájil Petr Fiala svým projevem. "Jsem předsedou ODS už osm let. Když jsem byl zvolen poprvé, byla nás jen hrstka těch, kteří věřili, že se nám podaří vrátit ODS na politické výsluní," prohlásil. Výsledek voleb je podle něj veliký úspěch, ale také závazek.

"Lidé nás volili proto, že jsme jim přišli jako nejmenší zlo. Řekli si, že zavřou oči a ještě jednou to s námi zkusí. To musíme mít na paměti a podle toho se musíme chovat. Ve vládě, v krajích, v parlamentu, ale i v místních zastupitelstvech," apeloval na své stranické kolegy.

Ve svém projevu zmínil pandemii koronaviru a její oběti. "Výsledkem jsou podlomené státní finance a vysoká inflace. Jsem hrdý na to, že ODS po celou dobu pandemie fungovala jako konstruktivní opozice," vyzdvihl roli své strany.

Související obsah

​Proslov stočil i k válce, která nyní zuří v Evropě. "Musíme zvládnout masovou migrační vlnu, čelíme energetické krizi, máme podlomené státní finance. Musíme se spolehnout pouze sami na sebe. Není to jednoduché, ale musíme to zvládnout," řekl.

Na závěr projevu konstatoval, že bude opět bojovat o post předsedy strany. Na webových stránkách ODS je jediným, kdo je do této funkce nominován. O post 1. místopředsedy strany se uchází Zbyněk Stanjura, který ho zastává již nyní.

Nové vedení strany budou občanští demokraté volit v sobotu. Kromě předsedy a 1. místopředsedy budou vybírat také nové místopředsedy, výkonnou radu, kontrolní a revizní komisi a rozhodčí komisi.

Proslov Petra Fialy na 30. kongresu politické strany ODS:

 Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz