Splnění chlapeckého snu o pořádném bunkru nyní umožňuje česká armáda. Letos vyhlásila již druhé výběrové řízení o prodeji armádních pozemků a budov. Na seznamu je 23 nemovitostí, mezi nimiž jsou především nepoužívané vojenské bunkry.
Letos už druhý prodej armádního majetku vyhlásilo české ministerstvo obrany. Na seznamu objektů ke koupi je 23 nemovitostí, z nichž osm je v nabídce vůbec poprvé. Zbytek tvoří nemovitosti, které se v minulých kolech neprodaly.
Většinu nabídky tvoří malé vojenské pohraniční pevnosti, takzvané řopíky. Nepoužívaných vojenských bunkrů nabízí armáda hned 17. Bunkry se nacházejí především na Znojemsku a ve Slezsku. Několik bunkrů na prodej se nachází také v severních Čechách na Chomutovsku.
Kromě bunkrů armáda nabízí k prodeji také pozemky různě velké rozlohy. Těch je dohromady šest a nacházejí se v okolí Českých Budějovic a Žatce.
Minimální souhrnná cena za všechny objekty se pohybuje okolo 2,3 milionu korun. Všechny nabízené nemovitosti si lze prohlédnout na stránkách ministerstva obrany či na úředních deskách obcí, pod které bunkry a pozemky spadají.
Válka v Evropě může mít vliv na ceny nemovitostí, mohou klesnout:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz