Krimi

Policisté měli o Velikonocích napilno. Předpisy porušovali nejen opilí řidiči

I během letošních velikonočních svátků policisté dopadli několik desítek opilých řidičů. Předpisy ale porušovali i lidé na kolech nebo elektrických koloběžkách.

Řidiče zradilo pověstné štěstí opilců. S vypůjčenou dodávkou naboural dvě zaparkovaná auta ve Slavkově a snažil se ujet. Zadržel ho kriminalista v civilu.

Rozjařený koledník si myslel, že hlídce nějak dechovou zkoušku rozmluví a snažil se policisty uchlácholit, že má možná v krvi jen nějaký zbytkový alkohol. Hodnota odpovídala spíš lahvi tvrdého alkoholu. Policisté pro jistotu provedli zkoušku znovu, ale hodnota ještě vzrostla.

Související obsah

Při kontrole dokladů se navíc ukázalo, že opilec řídil cizí dodávku, prý ji měl jen půjčenou. Devětadvacetiletý řidič svoji velikonoční jízdu skončil, čeká ho obvinění za ohrožení pod vlivem alkoholu a neoprávněné užívání cizí věci. Opilých řidičů dopadli policisté během Velikonoc několik desítek.

V Letovicích na Blanensku opilý senior naboural auto, na dálnici D46 řídil opilec kamion a v Žabčicích na Brněnsku se ukázal zajímavý velikonoční paradox. Při nehodě se tam srazil opilec a střízlivý. "Kuriózně dopadly dechové zkoušky. Alkohol neměl viník, ale druhý účastník," sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Tragicky skončila pondělní dopravní nehoda například u Citonic na Znojemsku. Po srážce tří vozů se zranilo šest lidí a jeden spolujezdec v nemocnici zemřel.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz