Domácí

Okamura se musí omluvit europoslancům. Kvůli výrokům o přijímání migrantů

Předseda opoziční SPD Tomio Okamura se musí omluvit europoslanci Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL) a bývalému europoslanci Pavlu Svobodovi (KDU-ČSL). Na sociálních sítích v roce 2017 napsal, že oba hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku kvůli nepřijímání migrantů. Podle soudu to ale nebyla pravda. Okamura se proti nepravomocnému rozhodnutí soudu v loňském roce odvolal, ale neuspěl a pražský městský soud ve čtvrtek potvrdil, že se musí omluvit.

Městský soud v Praze nařídil Tomiu Okamurovi, že se musí omluvit bývalému europoslanci Pavlu Svobodovi a europoslanci Tomáši Zdechovskému. Na sociálních sítích totiž v roce 2017 uvedl, že oba hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku, což nebyla pravda. 

Bývalý europoslanec Pavel Svoboda i europoslanec Tomáš Zdechovský si přišli verdikt vyslechnout osobně. Tomio Okamura se k soudu nedostavil. 

Související obsah

Oba europoslanci se v roce 2017 stali terčem kritiky a nenávistných útoků. Zdechovskému Okamurovi příznivci dokonce vyhrožovali oběšením. 

​Rodina Tomáše Zdechovského i on samotný se ocitli pod vlnou výhrůžek. "A proč vám to píši? Protože je potřeba bojovat proti těm, kteří zneužívají svobodu slova, aby ohrozili vaše rodiny na životě. Výhrůžky smrtí do politiky nepatří," napsal Zdechovský. Podle Pavla Svobody je tento verdikt velkou úlevou.

K rozsudku se vyjádřil i Tomio Okamura. "Soud dnes zamítl nároky žalobců pana Zdechovského a Svobody, abych se jim omluvil skrze televizi, noviny a na půdě Poslanecké sněmovny a rozhodl tak, že mám na svém facebookovém profilu uveřejnit, že pro sankce vůči České republice nehlasovali," uvedl Okamura.

"Nadále tedy platí, jak už jsem říkal, že oba pánové hlasovali pro to, aby Česká republika a další země EU přijaly odpovědnost za přesidlování a přijímání uprchlíků," pokračoval Okamura. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz