Zajímavosti

Jak se teď dostanete na dovolenou: Expertka popsala covidová pravidla

Češi pomalu, ale jistě míří na dovolené. Jak to v tuto chvíli vypadá s protikoronavirovými opatřeními v zahraničí a jaké jsou podmínky před odletem do destinací a pro návrat zpět? V pořadu Experti na cestách o tom mluvila obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Podmínky pro vstup do zahraničních zemí nebo pro návrat do Česka se drobně liší podle jednotlivých destinací. "Nejčastěji klienti vyplňují příjezdové formuláře a před vstupem do dané destinace se prokazují buď platným očkovacím certifikátem, potvrzením o prodělaném covidu-19 v posledních 180 dnech, nebo negativním PCR či antigenním testem," nastínila Pátek.

V posledních dnech se však podle ní stále častěji tyto podmínky rozvolňují. "Do oblíbených prázdninových destinací, jako je například Madeira nebo Bulharsko, již v tuto dobu nepotřebujete žádný certifikát ani potvrzení. Vyplnit nemusíte ani žádný formulář," říká obchodní ředitelka CK Blue Style.

Související obsah

​O dalších evropských letoviskách, která jsou mezi Čechy oblíbená, se ale stále jedná. Patří k nim třeba Itálie nebo Řecko. "Pevně věříme, že do začátku hlavní letní sezony se ty podmínky opravdu rozvolní," doufá Pátek.

Důležité ale podle ní je, že pro návrat do Česka není už od 9. dubna potřeba vyplňovat žádný formulář ani předkládat jakýkoliv doklad o bezinfekčnosti.

V pořadu, který si můžete pustit ve videu výše, pak Pátek doporučila, na jaká zajímavá místa se vydat v Řecku. Které ostrovy jsou podle ní nejlepší na dovolenou?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz