Domácí

Do boje o Hrad půjde i šéf odborářů Středula. Rozhodl se kandidovat na prezidenta

Šéf odborářů Josef Středula ve čtvrtek prostřednictvím twitteru potvrdil, že se bude ucházet o post budoucího prezidenta. Aktuálně se snaží sesbírat podpisy, aby mohl oficiálně kandidovat. Podporu mu už dříve vyjádřila i současná hlava státu Miloš Zeman.

Zemanovo přání se zřejmě splní. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula ve čtvrtek na twitteru oznámil, že půjde do boje o Hrad, pokud získá dostatek podpisů. Aby mohl oficiálně oznámit kandidaturu, potřebuje jich 50 tisíc. 

"Lidé začali spontánně sbírat podpisy na podporu mé kandidatury v nadcházející prezidentské volbě. Velmi si toho vážím. Budu se ucházet o podporu občanů ČR, abych mohl kandidovat na prezidenta ČR jako občanský kandidát. Děkuji své rodině, že mě podpořila," uvedl.

Právě požehnání příbuzných pro něj bylo nejdůležitější. Určil si ale ještě další podmínku. Před zapojením se do prezidentské volby chtěl obhájit post šéfa odborové centrály, což se mu minulý týden povedlo. Zvolen byl potřetí. "Byla pro mě naplněna jedna z nejdůležitějších podmínek po rodině, a to že jsem obhájil doma pozici předsedy ČMKOS, bez té bych nemohl o ničem takovém uvažovat," řekl reportérce TV Nova.

​Po tomto úspěchu věří, že potřebné podpisy získá. Mezi jeho podporovatele se řadí i současný prezident Miloš Zeman. Delegáty na sjezdu na konci dubna vyzýval, aby svého šéfa ke kandidatuře na hlavu státu přemluvili. Byl by podle něj jedním z favoritů.

Související obsah

"Skuteční kandidáti musí být přemlouváni. Ta sbírka podivných existencí, která se teď hlásí, že chce být prezident, aniž by měla silný životní příběh (čest výjimkám), musí být podle mého názoru kompenzována několika, nikoli jedinou, silnými osobnostmi, mezi nimiž si volič, občan může vybrat," pronesl Zeman. "Věřím, Pepo, že tuto výzvu přijmeš a budeš jedním z nejsilnějších kandidátů v lednové prezidentské volbě," dodal.

Konec druhého funkčního období prezidenta Miloše Zemana uplyne 8. března příštího roku. Do té doby už bude zvolený nový prezident, který po Zemanovi převezme úřad. Největšími favority volby jsou bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) a generál ve výslužbě Petr Pavel. Ani jeden ale ještě kandidaturu oficiálně neoznámil. Mezi další uchazeče patří například Pavel Fischer, Danuše Nerudová, Tomáš Březina či nejnovější kandidát - teolog Ivo Mareš.

Senátorům se nelíbí minulost kandidáta na prezidenta Petra Poledníka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz