Počasí

VÝSTRAHA: Část Česka zasáhly bouřky. Mohou strhnout stromy a rozvodnit potoky

VÝSTRAHA: Část Česka zasáhly bouřky. Mohou strhnout stromy a rozvodnit potoky
Blesk, ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před nebezpečným počasím. Na Moravě se vyskytují bouřky. Podle výstrahy mohou být dostatečně silné, aby mohly způsobit rozvodnění vodních toků. Výstraha končí v pátek v 19 hodin.

Do pátečních 20 hodin trvá výstraha ČHMÚ. Moravu ohrožují bouřky s potenciálními srážkami až 30 milimetrů za 3 hodiny trvání výstrahy. Přívalové deště představují nebezpečí zejména na silnicích a nárazy větru mohou lámat větve stromů.

Výstraha platí ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Ohrožen je například Vsetín, Valašské Klobouky, Rožnov pod Radhoštěm, Frýdek-Místek anebo Jablunkov. V těchto oblastech mají obyvatelé očekávat zvýšenou hladinu vodních toků a odtokových koryt.

Související obsah

ČHMÚ také varuje před možnými zásahy bleskem. "Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na webu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu," informuje úřad.

Výstraha na 6. května 2022 Zdroj: ČHMÚ

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz