Válka na Ukrajině

Nové vedení Chersonské oblasti chce patřit k Rusku. Chystá se podat žádost

Nové vedení Chersonské oblasti chce patřit k Rusku. Chystá se podat žádost
Poničená a opuštěná ukrajinská vojenská technika v Chersonské oblasti Zdroj: Profimedia

Nové vedení ukrajinské Chersonské oblasti, které dosadilo Rusko, plánuje podat formální žádost o vstup do Ruské federace. Ukrajinská strana trvá na tom, že region osvobodí. Rusko jej obsadilo v březnu. Informaci o připojení k Rusku sdílela administrativa oblasti na sociální síti Telegram.

Žádost o připojení k Ruské federaci ruská média připisují nově jmenovanému zástupci náčelníka vojensko-civilní správy v Chersonu Kirillu Stremousovi. Ten o víkendu řekl, že občané Chersonské oblasti budou mít právo získat ruské občanství, píše zpravodajský web CNN.

"Úřady Chersonské oblasti se obrátí na ruského prezidenta se žádostí o začlenění regionu do Ruska," stojí v prohlášení administrativy na telegramu. Stremousov o víkendu naznačil, že vedení jde o to, aby se oblast co nejvíce začlenila do Ruské federace podle všech dostupných možností.

Související obsah

​"Neplánujeme referenda a neplánujeme vznik republik. A všichni občané, kteří se nacházejí na území Chersonské oblasti, budou mít právo získat ruské občanství a ruské pasy," uvedl Stremousov.

Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak v reakci na oznámení z Chersonské oblasti na twitteru uvedl, že region bude od ruské nadvlády osvobozen. "Vetřelci mohou požádat o připojení dokonce i k Marsu nebo Jupiteru," napsal Podoljak. 

"Ukrajinská armáda osvobodí Cherson bez ohledu na to, jaké hry se slovy budou hrát," dodal poradce ukrajinského prezidenta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz