Domácí

Komplikace při cestě do Chorvatska. Smartwings zrušily přímé lety do Dubrovníku

Komplikace při cestě do Chorvatska. Smartwings zrušily přímé lety do Dubrovníku
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Cesta na dovolenou se může mnohdy pořádně zkomplikovat. Přesně to se stalo také panu Filipovi. Letecká společnost Smartwings totiž zrušila přímé lety do Dubrovníku.

Pan Filip se těšil na to, jak stráví volné dny v oblíbené destinaci Čechů. Do Chorvatska měl odletět zhruba za měsíc. Společnost Smartwings však jeho přímý let do Dubrovníku zrušila.

"Na infolince operátor sdělil, že šlo o provozní důvody. V e-mailu bylo uvedeno, že to bylo kvůli covidovým restrikcím. To je dle aktuálních informací ministerstva zdravotnictví k dané destinaci naprostý nesmysl," napsal redakci TN.cz pan Filip.

Související obsah

Redakce proto oslovila leteckou společnost, aby nejasnosti ohledně nastalé situace vysvětlila. "Let byl zrušen z důvodu optimalizace letového řádu," řekla TN.cz mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková s tím, že do Dubrovníku už jejich letadla během letní sezony létat nebudou. "Smartwings zahajují pravidelné letecké spojení do Splitu, linka bude během léta provozována denně," doplnila Dufková.

Cestující by však neměli přijít zkrátka. "Klientům nabízíme vrácení peněz nebo přesměrování do jiné destinace v Chorvatsku. Za komplikace se omlouváme," uvedla Dufková.

Podle pana Filipa to však nejen jemu, ale jistě i dalším lidem pořádně zkomplikuje radovánky u moře. "Samozřejmě je možná refundace, která trvá asi tři týdny. Ale toto je prakticky na kompletní hledání nové dovolené krátce před sezonou. Navíc chybí dost značná suma na cestu, než se peníze za letenky vrátí na účet," má jasno.

Letní dovolená se může pořádně prodražit. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz