Zahraničí

Žena začala předčasně rodit během letu. Asistovat jí musela letuška

Žena začala předčasně rodit během letu. Asistovat jí musela letuška
Holčička se narodila během letu Zdroj: Profimedia

Neobvyklou směnu má za sebou posádka americké aerolinky Frontier Airlines. Během letu z Denveru do Orlanda začala jedna z cestujících rodit. Letuška matku odvedla na zadní toaletu a asistovala jí při porodu. Holčička, která se narodila na palubě letadla, dostala jméno Sky (nebe). Aerolinky o tom informovaly na facebooku.

Posádka americké aerolinky musela rychle reagovat na začátek předčasného porodu jedné z cestujících. Pilot se rozhodl odklonit let a místo v Orlandu přistát na bližším letišti Pensacola na Floridě, kde už na novopečenou maminku čekali zdravotníci. Letecká společnost příběh sdílela v úterý.

Letuška Diana Giraldová se postarala o rodičku, odvedla ji do zadní části letadla a asistovala při porodu. Podle kapitána Chrise Nya se při neobvyklé situaci zachovala "příkladně" a "klidně". Pochválil také práci celé posádky.

Související obsah

​"Kvůli koordinaci odklonu jsem předal řízení a letové povinnosti svému prvnímu důstojníkovi. Dispečink také odvedl skvělou práci, když navrhl letiště Pensacola a připravil pro nás gate a zdravotníky. Byla to dobře odvedená práce a byl jsem šťastný, když jsem viděl, jak všichni spolupracují na úspěšném porodu novorozence v letadle," popsal situaci kapitán Chris Nye. Maminka se po porodu rozhodla dát holčičce prostřední jméno Sky (nebe).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz