Zahraničí

Oběť silných bouřek v Německu: Muže zasáhl ve sklepě elektrický proud

Silné bouřky v pátek zasáhly Německo, na severozápadě země se objevila dokonce tři tornáda. Tamní počasí má na svědomí jednu oběť – v obci Wittgert ve spolkové zemi Porýní-Falc zemřel 38letý muž, který si po zásahu elektrickým proudem poranil hlavu. Informuje o tom německý deník Bild.

Bouřky v Německu mají na svědomí desítky zraněných a jedno úmrtí. Osmatřicetiletý muž zemřel v obci Wittgert poté, co na soukromém pozemku vstoupil do zatopeného sklepa. "Při tom utrpěl úraz elektrickým proudem, upadl a pravděpodobně se udeřil do hlavy," uvedla německá policie. Muž pak na místě zemřel, píše deník Bild.

V Severním Porýní-Vestfálsku na severozápadě Německa se objevila tři tornáda. Jedno ve městě Paderborn, druhé v Lippstadtu a třetí v Höxteru, ve čtvrti Lütmarsen. O třetím tornádu informovala média v sobotu ráno. "Můžeme potvrdit tři," řekl deníku Bild mluvčí německé meteorologické služby DWD.

Související obsah

​Tornáda způsobila podle tamních hasičů vážné škody. V Paderbornu hlásí vyvrácené stromy, zničené střechy, převrácená auta, kamiony a další spoušť, zejména v průmyslové oblasti. V Paderbornu se podle policie zranilo 43 lidí, z toho 10 má vážná poranění. 

"Aktuálně se 30 z nich léčí v paderbornských nemocnicích. Jedna žena musela být večer převezena na kliniku v Bielefeldu. Její život je v ohrožení," informovala policie okolo jedné hodiny ranní.

Následky tornáda v Německu:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz