Zajímavosti

Kam letos vyrazí Rusové na dovolenou? Možností mají stále dost

Kam letos vyrazí Rusové na dovolenou? Možností mají stále dost
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Ruská invaze na Ukrajinu, která začala před třemi měsíci, má za následek uzavření leteckého prostoru nad zeměmi Evropské unie pro letadla ruských aerolinií. Právě to výrazně ztížilo obyčejným Rusům výběr dovolenkových destinací.

V souvislosti s válkou na Ukrajině se uzavřel ruským občanům vzdušný prostor nad Evropskou unií. Některé státy navíc pozastavily vydávání nejen turistických víz Rusům. Tím pádem se běžní Rusové na svou letní dovolenou v Evropě dostanou jen stěží. Problémem pro ně jsou i sankce a ekonomický vývoj jejich státu, které je připravily o peníze.

To činí potíže destinacím, jako je Kypr, Turecko, Thajsko, Indonésie nebo Kuba. Tam podle výkonné ředitelky Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřiny Chaloupkové tvoří ruská střední třída většinu ubytovaných. "Nabízí se otázka, jak tento výpadek nahradit," dodala.

Související obsah

​Zbytek Rusů, kteří mají dostatek peněz na cestování, má však stále dost možností, kam v létě vycestovat, a to hlavně v Asii. Oklikou se dokonce mohou dostat i do Evropy. "Ruští občané se mohou do Evropy dostat například přes Turecko, Srbsko či země Perského zálivu, pokud získají turistické vízum," řekla Chaloupková.

K tomu se prý také uchylují. Začínají se proto tvořit takzvaná "srbská zadní vrátka". Podle společnosti ForwardKeys, která se zabývá analýzou cestování, se zvýšila poptávka po letenkách z Ruska do Srbska o 50 procent oproti číslům před vypuknutím invaze na Ukrajinu. Nejčastější konečnou destinací Rusů cestujících přes Srbsko je Kypr, Francie, Švýcarsko nebo Itálie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz