Domácí

Drsná bitka v ulicích. "Rakovinu abys dostala," křičela jedna ze žen. VIDEO

V neděli večer se v Benátkách nad Jizerou odehrála divoká rvačka. Podle svědků vše začalo ve chvíli, kdy se majitelé fenky snažili od ní odehnat jiného psa. Policie zahájila trestní řízení a žádá případné svědky události, aby se přihlásili.

V Benátkách nad Jizerou na třídě Osvobození politických vězňů se v neděli poprala skupina lidí. Konflikt měl podle svědků, kteří situaci webu TN.cz popsali, údajně vzniknout poté, co se prý majitelé hárající fenky snažili od ní odehnat psa. To se ale nelíbilo jeho páníčkům, kteří měli majitele feny napadnout. 

Jedné z přihlížejících se podařilo incident natočit z bezpečí auta. Na videu je vidět, jak se kvůli psům do sebe tvrdě pustily dvě skupiny lidí. Nechybí vulgární nadávky, kopance, strkání, ale i vyhrožování. "Rakovinu abys dostala," řve jedna z účastnic rvačky na ženu z druhé party. Bitku ukončil po několika minutách jeden z mužů.

"V celé věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví," uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Související obsah

​Podle čtenáře, který redakci TN.cz na situaci upozornil, jsou s touto skupinou ve městě problémy často. Na dotazy, jak bude město situaci řešit, městský úřad do vydání článku redakci TN.cz neodpověděl.

"Ti jejich psi neustále běhají po městě a otravují ostatní občany s pejsky. A i město dává ruce pryč od tohoto místa. Už jsme bezmocní a potřebujeme, aby to začal někdo řešit. Bitky jsou také časté, hlavně mezi dětmi," tvrdí čtenář, který si nepřál být jmenován, ale jeho identitu redakce zná. 

"Žádáme všechny svědky, kteří celou událost dne 22. května 2022 v době mezi 19:20 a 19:40 viděli, aby se s případným svědectvím a informacemi ozvali policistům na linku 158 nebo přímo policistům z Benátek nad Jizerou na tel. číslo 974 877 720," dodala Schneeweissová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz