Domácí

Zásilkovna se ocitla v problémech. Nefungují stovky Z-BOXů

Zásilkovna se ocitla v problémech. Nefungují stovky Z-BOXů
Z-BOX Zdroj: TN.cz

Vlna kritiky se snesla na společnost Zásilkovna. Už několik dnů totiž nefungují stovky Z-BOXů, a lidé si tak nemohou vyzvednout své balíčky.

Na potíže upozornil redakci TN.cz čtenář. "Už minimálně třetí den nefungují výdejní Z-BOXy. Zákazníci v nich mají zásilky blokovány a společnost je odmítá přesměrovat na jiné výdejní místo," napsal.

Co se děje, se však dotyčný nedozvěděl ani na infolince. "Nevím ani to, kdy bude zásilka doručena. Člověk se k ní nemá jak dostat a Zásilkovna mu nechce pomoci. Třetí den slyším, že mám čekat," rozvášnil se čtenář.

Související obsah

Zásilkovna potvrdila, že eviduje výpadek u přibližně 300 Z-BOXů. "Nyní je postupně zapínáme. V neděli by už mělo opět vše fungovat, jak je zvykem," napsala na facebooku pracovnice společnosti Gabriela.

"Ihned vyjeli naši technici a během 48 hodin byla většina Z-BOXů opět ve standardním provozu. Zároveň jsme okamžitě o této situaci zákazníky informovali. O své zásilky samozřejmě nepřijdou, u všech byla prodloužena úložní doba o sedm dní. V momentu, kdy je konkrétní Z-BOX opět v provozu, posíláme klientovi standardními kanály upozornění, že si zásilku opět může vyzvednout," řekl TN.cz mluvčí Zásilkovny Kamil Chalupa.

Zásilkovna nabízí postiženým lidem odškodnění. "Zákazníkům, kteří si vlivem technického problému na Z-BOXu nemohli zásilku vyzvednout, se omlouváme. Jako kompenzaci jim za vzniklou situaci zašleme během několika dní unikátní kód, přes který získají odeslání jedné zásilky zdarma," uzavřel Chalupa.

Pojištění zásilky nemusí znamenat, že máte nárok na odškodnění při ztrátě. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz