Počasí

VÝSTRAHA: Česko zasáhnou silné bouřky, přinesou lijáky i kroupy

VÝSTRAHA: Česko zasáhnou silné bouřky, přinesou lijáky i kroupy
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Celou Českou republiku zasáhnou v noci na sobotu silné bouřky. Výstraha, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí od páteční osmé hodiny večer do sobotní sedmé hodiny ráno. Podle meteorologů bouřky doprovodí vítr, který dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu, lijáky, krupobití a hrozí i zatopení sklepů.

ČHMÚ varuje před silnými bouřkami, které se na celou Českou republiku ženou od jihozápadu. Od páteční osmé hodiny večerní platí výstraha pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj. Předpokládá se, že spadne až 30 milimetrů srážek a vítr bude dosahovat rychlosti 70 kilometrů za hodinu.

V těchto krajích by se mělo počasí umoudřit během noci z pátku na sobotu, a to okolo druhé hodiny ranní. "Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toku, zatopení podchodů, podjezdů a sklepů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů," stojí ve výstraze od ČHMÚ.

Související obsah

Silný liják a vítr se na Vysočinu, Královéhradeckého, Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje dostane až v noci z pátku na sobotu, a to o půlnoci. Třicet milimetrů srážek a vítr s rychlostí až 70 kilometrů za hodinu se očekává i zde.

Bouřka by v této části republiky měla přestat v sobotu kolem sedmé hodiny ranní. I zde platí varování před padajícími kroupami a je možné, že voda zaplaví podchody a sklepy. Ve všech krajích si dávejte pozor i při řízení auta a přizpůsobte svou jízdu aktuálním podmínkám. 

Bouřka bude řádit po celé České republice:

Pršet bude po celé České republice Zdroj: ČHMÚ

​Podívejte se na předpověď počasí:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz