Zahraničí

Domy v Chorvatsku stojí zlomek toho, co u nás. Navíc na nich můžete vydělat!

Domy v Chorvatsku stojí zlomek toho, co u nás. Navíc na nich můžete vydělat!
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Blížící se léto vyvolává otázku, kam na dovolenou. Pro mnohé může být lákavá vidina jet do svého než na poslední chvíli hledat volná místa, nebo naopak riskovat nějakou nečekanou událost v případě objednávky měsíce dopředu. Bydlení v Chorvatsku hned u moře teď vyjde levněji než byt nebo chalupa v Česku, navíc pokud investujete rychle, mohou se vám peníze obratem vrátit. Se vstupem Chorvatska do eurozóny se očekává rychlé zdražování nemovitostí.

Koupě vlastního apartmánu či domu v Chorvatsku je příjemný způsob, jak uchránit své peníze před nezkrotnou inflací, a navíc mít vlastní bydlení pro letní dovolenou. Expert na chorvatské reality navíc tvrdí, že včasná koupě domu svým novým majitelům peníze dokonce vydělá.

"Je velký zájem o chorvatské nemovitosti. Od příštího roku má Chorvatsko přijmout euro, což po zkušenosti ostatních států znamená, že po vstupu do eurozóny vzroste cenová hladina přibližně o 20 procent. Takže je to určitá forma investice s velkou šancí na výdělek," řekl specialista na chorvatské nemovitosti Václav Tolar.

Související obsah

"Nejnižší ceny apartmánů jsou kolem 80 tisíc euro (asi dva miliony korun, pozn. red.), nedávno se dalo koupit dům či apartmán za 65 tisíc euro (asi 1,6 milionu korun, pozn. red.), ale to byla opravdu nejnižší hranice, co jsme kdy něco prodávali," informoval zástupce Jadran reality Václav Tolar o cenách apartmánů a jiných nemovitostí v Chorvatsku.

Pokud má zájemce možnost investovat o trochu více, už v rozmezí 100 až 150 tisíc eur (asi 2,5 až 3,8 milionu korun) se dá najít letní bydlení o velikosti i 120 m2.

Nejlevnější nemovitosti

Apartmán v Šrimě za 60 000 eur (asi 1,48 milionu korun)

Apartmán se nachází 300 metrů od pláže v oblasti severní Dalmácie. V ceně je také jedno parkovací místo. Byt je umístěný v suterénu budovy a měří dohromady 48 m2 a obsahuje kuchyň, ložnici i ukládací prostory.

Související obsah

Dům v Istrii za 60 000 eur (asi 1,48 milionu korun)

Dům na prodej je v malém istrijském městě. Stará kamenná stodola, dům a dostatečná zahrada se snadno mohou stát ideálním rekreačním domem. Výhled je otevřený na okolní kopce a les. Dům o podlahové ploše 80 m2 rozléhajících se ve dvou podlažích se nachází na pozemku o velikosti 183 m2. V rámci tohoto malého pozemku je další zahrada 86 m2 a kamenná stodola 32 m2.

Dům v Marčani za 65 000 euro (asi 1,6 milionu korun)

Dům o celkové ploše 98 m2 je rozložený ve třech podlažích v centru Marčani. V přízemí je obývací pokoj, kuchyň, další kuchyňský kout, chodba a koupelna. Díky své dobré poloze může být tato nemovitost dobrou investicí jak pro rodinný život, tak pro turistické účely. Nachází se v blízkosti veškerého potřebného vybavení a pouze 15 minut jízdy do centra města Puly.

Související obsah

Apartmán v Biogradě za 100 000 euro (asi 2,5 milionu korun)

Apartmán s balkónem a parkovacím místem se nachází v Biogradě na Moru ve střední Dalmácii. Apartmán se nachází ve třetím patře menší budovy a skládá se z kuchyně s jídelnou, obývacího pokoje, ložnice, koupelny a krásné prostorné terasy.

Apartmán s krásným výhledem na moře 100 000 euro (asi 2,5 milionu korun)

V nabídce je apartmán na jižní straně ostrova Čiovo s úžasným výhledem a velkou terasou. Jedná se v podstatě o přízemí domu. Apartmán má 34m2 plochy a zároveň terasu s krásným výhledem na celý záliv.

Chorvatské realitní portály

​Například chorvatská realitka Broker s webem Croatia-estate má stránky dokonce v češtině. Hlavní kancelář funguje ve Splitu, další dvě pak na ostrovech Hvar a Brač. Její realitní makléři se domluví nejen chorvatsky, ale i anglicky a v některých případech dalšími jazyky. Na internetu se ovšem dají najít i další realitní kanceláře se sídlem v Chorvatsku, které mají stránky v češtině.

Apartmán v Pelješacu za 80 000 eur (asi 2 miliony korun)

Velmi levně vychází apartmán v Pelješacu na stejnojmenném poloostrově. Má 42 m2 a nachází se v prvním patře dvoupodlažního domku. K moři to má asi 85 metrů. Kromě balkónu, obývacího pokoje a kuchyně nabízí ještě jednu ložnici, v ceně je i zařízení bytu.

Byt v Omišu za 130 000 eur (asi 3,2 milionu korun)

Omiš leží necelých 20 kilometrů východně od Splitu. Byt má 120 m2, tři pokoje a dvě koupelny. Byt má terasu i balkón, v ceně je i nábytek, a leží hned u pláže, na kterou má nerušený výhled.

Související obsah

Byt v Marině za 138 000 eur (3,4 milionu korun)

Necelých 30 kilometrů východně od Splitu v Marině je zatím volný 65metrový byt s dvěma ložnicemi, obývacím pokojem a kuchyní. Od moře je vzdálený 200 metrů, z balkónu je ale na vodu nerušený výhled. V domě je ještě jeden byt, ten je sice o něco levnější, ale zase nemá tak dobrý výhled.

Byt na ostrově Brač za 147 000 eur (asi 3,6 milionu korun)

Na severu ostrova Brač v Supetaru je k dispozici byt 2+1 s 60 m2. Před pěti lety jej nechali majitelé rekonstruovat, má vytápěné podlahy a inzerát slibuje i nádherný výhled z balkónu na moře. K bytu patří i parkovací místo před domem, k moři je to 250 metrů.

Byt na ostrově Čiovo za 155 000 eur (asi 3,8 milionu korun)

Byt s výhledem na přístav ACI a nábřeží Trogiru je k mání na ostrově Čiovo. Má kuchyň s jídelním koutem, obývací pokoj, ložnici, komoru a terasu. Součástí je i parkovací místo před domem. Vzdálenost k moři je 200 metrů.

Více o nákupu nemovitostí v zahraničí v reportáži:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz